У зв’язку із нинішньою ситуацією в Україні та світі на межі виживання перебувають сфери культури і туризму.

Фактично зупинилась діяльність артистів, театральних діячів, музичних колективів, кіномитців, інших діячів.

Наприклад, у місті Умань зараз спостерігається вагоме зменшення кількості туристів, а через це страждає готельний бізнес.

Про це народний депутат України Антон Яценко написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

15 вересня на пленарному засіданні Верховної Ради України законотворець порушив цю проблему під час свого виступу та підтримав проєкт Закону №3851 від 15.07.2020 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій”.

Законопроєктом передбачено:

➡знизити ставку ПДВ з 20% до 7,% на культурні послуги, зокрема, на проведення концертів, показів вистав, виступів художніх колективів, кінопрем’єр, виставок, а також проведення екскурсій в музеях, зоопарках і заповідниках;

➡звільнити від податку на прибуток одержувачів цільових культурних грантів (фізичних, юридичних осіб), які займаються професійною діяльністю в культурній та креативній сферах;

➡з 1 січня 2023 до 1 січня 2025 пропонується звільнити від ПДВ показ національних та іноземних фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою на території України і адаптованих для осіб з вадами зору чи слуху;

➡не оподатковувати (в частині податку на додану вартість) операції із ввезення на митну територію України (імпорт) товарів, які входять до складу національної кінематографічної спадщини.

➡до 1 січня 2025 року не оподатковувати деякі операції з постачання національних фільмів;

➡до 1 січня 2023 року, оподаткувати за ставкою 7% надання послуг проживання в готелях, хостелах та інших закладах тимчасового розміщення.

Такі законодавчі рішення дозволять працівникам культури, туризму, креативної галузі зекономити кошти та використовувати їх на розвиток та збільшення обсягів виробництва, розповсюдження продукції у своїх сферах.

Доступнішими стануть концерти, виставки, послуги в готелях, тощо.

Народний обранець зазначив, що у багатьох країнах світу туризм є однією з головних складових поповнення економіки. І це не лише туристичний збір, а і додаткові робочі місця, створення нових інфраструктурних об’єктів.

Парламентар вважає, що необхідно підтримати на державному рівні сферу культури і туризму. Тому впевнений, що у другому читанні Верховна Рада теж підтримає цей важливий проєкт Закону.

Нагадаємо, 15 вересня під час свого виступу народний депутат України Антон Яценко також порушив питання боротьби з наркодилерами, аби вони не змогли вийти з СІЗО під заставу і підтримав проєкт Закону №3915 від 21.07.2020 “Про внесення зміни до статті 183 Кримінального процесуального кодексу України щодо права слідчого судді, суду не визначати розмір застави у кримінальному провадженні”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *