Наприкінці січня в області стартує вакцинація від поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років.

Кампанія з імунізації проти поліомієліту має розпочатися по всій Україні. Активізували цю роботу на загальноукраїнському рівні через виявлені наприкінці листопада 2021 року випадки захворювання дітей на поліомієліт на Закарпатті та Рівненщині.

– Поліомієліт може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто хвороба не має жодних симптомів або їх плутають із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку. Втім наслідки від хвороби дуже серйозні, – розповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

За її словами, на Черкащині, за попередніми підрахунками, до визначеної вікової групи, які потребують щеплень, належать близько 47 тисяч дітей.

Щеплення проти поліо є в переліку обов’язкових. Інактивовану полівакцину отримають усі ті діти, у кого немає ще щеплення. Робитимуть його безоплатно вакцинами, які зареєстровані та дозволені для використання в Україні. Ці препарати використовують державні й приватні клініки.

– Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Загалом на Черкащині маємо показники у 90% вакцинації проти поліо при нормі в 95%. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною, – додала заступниця голови ОДА.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *