На базі Державного історико-архітектурного заповіднику «Стара Умань» відкрили першу в Україні галерею доповненої реальності «УМАНЬARt».

Ініціатором створення прогресивного арт-простору стала керівниця громадської приймальні народного депутата України Антона Яценка, депутатка Уманської міської ради та кандидатка на посаду мера міста Умань від політичної партії «За майбутнє» Ірина Плетньова.

Виставка у галереї поєднує сучасні технології з репродукціями картин відомих художників, композиціями з популярних мультфільмів та світових трендів.

Для створення ефекту паралельної реальності спеціально розроблений мобільний додаток “UmanArt”, який завантажують відвідувачі галереї. Достатньо навести камеру гаджету на картину і картини «оживають».

Інноваційні арт-простори із схожими технологіями є тільки у Сингапурі та столиці Південної Кореї Сеулі.

У галереї «УМАНЬARt» представлені репродукція картини «Мона Ліза» або «Джоконда» італійського художника Леонардо да Вінчі, репродукція картини українського художника-мариніста Івана Айвазовського «Корабель біля берега» та багато інших, а також композиції за сюжетами коміксів, книг, мульфільмів, як наприклад, «Аліса в країні чудес», «Людина павук», «Корпорація монстрів» тощо.

Як повідомив народний депутат України Антон Яценко, який завітав на відкриття галереї, епідемія Covid-19 завадила реалізувати задум у повній мірі. Так, задля кращого занурення в картину — відвідувачам мали роздати шоломи віртуальної реальності 3D. Втім, за його словами, коли карантинні заходи закінчаться, це все ж планують зробити.

Претендентка на місце очільниці Умані Ірина Плетньова дуже любить сучасне мистецтво та нові технології, тому вирішила запровадити такий інноваційний проект в місті і запевнила, що вхід буде вільним на постійній основі.

«У нас також є інші картини, які тут не представлені, для того, щоб оновлювати арт-простір», — додала Ірина Плетньова.

Усі відвідувачі мають змогу зробити оригінальні фото та відео.
Це ще один об’єкт, який спрямований на розвиток туризму у місті Умань.

Ірина Плетньова та Антон Яценко запрошують усіх охочих побувати в унікальній галереї.

Графік роботи — з вівторока по неділю (понеділок — вихідний) з 10:00 до 20:00.
Адреса: ДІАЗ «Стара Умань», 1 поверх. Вхід — вільний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *