20 листопада на 3-ій позачерговій сесії депутати Уманської міської ради затвердили життєвоважливі програми медичного спрямування.

Про це повідомляє “Телекомпанія Умань” у своєму сюжеті.

Зокрема, було затверджено:

  • міську Програму забезпечення медичною допомогою хворих на фенілкетонурію на 2021-2025 роки.

Зараз в Умані перебуває лише 2 дорослих з таким діагнозом, але вартість лікування кожного на рік складає понад 400 тис грн, тому депутати одноголосно підтримали цю програму.

  • програму «Пільгове зубопротезування та планове лікування стоматологічних захворювань окремих категорій громадян міста Умань на 2021-2025 роки».

Дане рішення зумовлено тим, що міська стоматологічна поліклініка заключила угоду з Національною службою здоров’я лише на один пакет для надання стоматологічної допомоги.

Цим пакетом передбачається лише надання невідкладної стоматологічної допомоги дорослим і дітям, а також планова стоматологічно-профілактична допомога дітям. Тобто, туди не входить забезпечення пільгових категорій (особи з інвалідністю, ветерани війни, почесні донори України, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та інші категорії) стоматологічною допомогою, в тому числі і зубне протезування. Для того і була розроблена ця програма.

Тому прийняття цієї програми дозволяє пільговим категоріям населення безкоштовно здійснювати зубне протезування у стоматологічній поліклініці.

  • програму забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих категорій населення м. Умань  на 2021-2025 роки.

Зокрема, до переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно входять:онкологічні захворювання, гематологічні захворювання, діабет, ревматизм, ревматоїдний артрит, пухирчатка, системний гострий вовчак, деякі захворювання шкіри, сифіліс, туберкульоз, гепатоцеребральна дистрофія, фенілкетонурія, СНІД, ВІЧ-інфекція, шизофренія та епілепсія, бронхіальна астма, дитячий церебральний параліч, хвороба Паркінсона та інші.

  • внесли зміни у рішення міської ради від 16.12.2019 р.  № 2-70/7, щодо лікування хворих на цукровий діабет.

Закупівля інсуліну, що є необхідним хворим на цукровий діабет, фінансується з державного бюджету. На жаль, цих коштів не вистачає і є необхідність дофінансування з міського бюджету. Тому було прийнято рішення продовжити цю програму для того, щоб можна було дофінансувати закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет.

  • програму розвитку та підтримки комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров’я м. Умань, що надають спеціалізовану медичну допомогу на 2021-2025 роки.

Міські обранці підтримали відповідну програму, але наголосили на необхідності доповнити її конкретними заходами, які б сприяли реалізації програми. Оскільки програма має стратегічний характер.

Такі ж доповнення було запропоновано розробити до програми розвитку та підтримки Центру первинної медико-санітарної допомоги на 2021-2025 роки.

«На сесії було розглянуто ряд питань у сфері охорони здоров’я. Це програми, які забезпечать пільгові категорії населення наданням безкоштовних медикаментів. А також програми щодо підтримки закладів медицини. Будемо і надалі працювати у напрямку розвитку медичної галузі», – прокоментувала Уманський міський голова Ірина Плетньова на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, депутати Уманської міської ради підтримали рішення щодо забезпечення кисневим оснащенням інфекційного відділення Уманської міської лікарні. Це дасть можливість забезпечити киснем хворих на COVID-19.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *