Слід сказати, що у наш час неабиякої популярності набула освіта серед людей старшого віку. Це не випадкова вікова примха, а свідома й сформована потреба людини з активною позицією отримати якомога більше знань. Проживши половину свого життя, такі люди добре розуміють, що навчатися значить завжди сподіватися на краще, будувати плани на майбутнє і досягати своєї мети.

Про це інформує Уманський міський центр зайнятості.

Сьогодні відомо, що в Україні вже майже вісім років працює державна соціальна програма для людей, які досягли 45–річного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але ще не досягли пенсійного віку, та не проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку коштом Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та опинилися перед необхідністю змінити роботу, або потребують підвищення кваліфікації. Такі люди можуть скористатися наданим їм правом на одноразове отримання ваучера для оплати прискореного здобуття нової професії або підвищення кваліфікації.

Так, до Уманського міського центру зайнятості в січні поточного року звернулися 8 жінок, 50% з яких мали вищу освіту за кваліфікацією «Вчитель загальної середньої освіти», для отримання ваучера на перепідготовку за професією «швачка». У центрі зайнятості їм надали необхідну інформацію, ознайомились із порядком видачі ваучера, надали необхідні документи. Наприкінці січня вони отримали позитивне рішення щодо видачі ваучерів.

Державну програму «45+» активно підтримує навчальний заклад «Уманський міжшкільний навчально–виробничий комбінат», де і розпочали своє навчання жінки.

Навчання проходитиме за вечірньою формою, адже всі слухачі офіційно працюють, а термін навчання складатиме п’ять місяців. Матеріально – технічна база навчального закладу досить потужна: навчальні класи обладнані швейними машинами та спеціальними швейними машинами на оверлок, всіма необхідними матеріалами та дивайсами, що передбачені тимчасовими нормами для виконання практичних робіт.

Довідково: Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Отримати ваучер на навчання можна, звернувшись до будь-якої сервісної установи служби зайнятості. Адреси та телефони можна переглянути за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *