У соціальних мережах уманчани активно обговорюють святкування єврейського Нового року – Рош-га-Шана у місті Умань, яке має відбутись наприкінці вересня цього року.

Люди стурбовані приїздом більше 30 тис паломників-хасидів з різних країн світу, перш за все, з Ізраїлю. Адже таке скупчення людей може спричинити спалах коронавірусної хвороби COVID-19 в Умані.

Тому уманчани звертаються і до мерії, і до народного депутата України Антона Яценка, а також до обласної ради щодо запобігання підвищенню рівня загрози поширення пандемії коронавірусу.

На ситуацію відреагував народний депутат України Антон Яценко на своїй сторінці у соціальній мережі Fаcebook.

Він вважає, що цю проблему треба вирішувати на загальнодержавному рівні.

Тому, можливо, в цьому році необхідно все ж таки порушити питання щодо святкування єврейського Нового року дистанційно, без відвідування міста Умань паломниками-хасидами.

Парламентар підготував звернення до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, міністра охорони здоров’я України Максима Степанова. Крім того, він звернеться до посольства Ізраїлю в Україні з приводу запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в місті Умань.

Також народний обранець чекає пропозицій Уманської міської ради стосовно цього питання. Оскільки поки що, на жаль, крім гучних гасел, ми не бачимо, як мерія планує діяти, аби запобігти розповсюдженню коронавірусної хвороби.

«Звичайно, в цій ситуації ми маємо керуватись виключно Законами України і відійти від популістичних гасел та зробити так, щоб восени не сталось спалаху пандемії коронавірусу в Умані», – прокоментував законотворець.

Як народний депутат, він пообіцяв робити все можливе, щоб не допустити поширення коронавірусної хвороби. А також піднімати це питання на засіданні Верховної Ради України.

Парламентар повідомив, що готовий максимально підтримувати будь-які ініціативи, спрямовані на збереження здоров’я уманчан, у тому числі й дії мерії, якщо вони будуть розумні. Незважаючи на думку про так звану діючу міську владу, бо до неї багато претензій щодо розкрадання майна, бездіяльності та багато інших. Адже у цьому випадку мова йде про здоров’я та безпеку уманчан.

Антон Яценко зауважив, що коли буде нова місцева влада, то він буде з нею також співпрацювати стосовно цього питання. А поки від діючої мерії, як від приймаючої сторони, чекає пропозицій щодо вирішення цього питання в правовому полі. На жаль, поки що немає конкретних звернень.

«Як народний депутат, я максимально робитиму все для того, щоб в цьому році не допустити спалаху коронавірусу в Умані через святкування Рош-га-Шана», – зазначив парламентар.

Народний обранець вважає, що дистанційна форма святкування в цьому році буде правильним рішенням.

Також він додав, що на сьогоднішній день цим питанням також опікуються депутати Уманської міської ради.

Адже нещодавно стосовно зазначеної ситуації Антон Яценко отримав звернення від них та від керівника своєї громадської приймальні в місті Умань пані Плетньової Ірини Григорівни, яка є депутатом Уманської міської ради та лідером опозиції.

Парламентар зазначив, що у зверненні є доволі слушні пропозиції щодо врегулювання цієї ситуації. Тому найближчим часом він їх офіційно опублікує.

А також спільно з депутатами Уманської міської ради та Іриною Плетньовою вони обов’язково оприлюднять їхнє бачення цієї ситуації.

«Вірю, що у нас все буде добре. Всім бажаю міцного здоров’я! Як завжди, будемо відстоювати інтереси уманчан», – підсумував народний обранець.

Нагадаємо, мер Умані Олександр Цебрій разом зі своїм першим заступником Сергієм Клочком вкрали дві насосні станції у місті Умані – «Перовську» у районі паломництва хасидів та «Софіївку», яка знаходиться біля нещодавно відкритого парку «Нова Софіївка».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *