сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Військовий аеродром в Умані може стати міжнародним усього за 4 роки і за 72 млн. євро

  • Вівторок, 19 вересня 2017, 11:00

litakРеконструкція військового аеродрому в Умані та перетворення його в цивільний аеропорт може зайняти чотири роки при інвестиціях майже в 72 млн. євро. Такі дані було озвучено на прес-конференції в Києві 18 вересня. Цього дня розглядалося питання попередніх проектних пропозицій по реконструкції військового аеродрому Умані та перетворення його в сучасний міжнародний аеропорт.

 

 

Про це повідомляє Центр транспортних стратегій з посиланням на Інтерфакс-Україну.

 

Передпроектні пропозиції виконані на замовлення компанії VimesVC Ltd. (Великобританія) робочою групою в складі експертів та інженерів - представників авіагалузі, будівництва, туризму і паломництва, права, економіки та екології. Отримано позитивні рецензії від УДПТ НДІ цивільної авіації "Украеропроект" та ННІ Екологічної безпеки Національного авіаційного університету.

 

Розрахунки, як зазначалося в ході презентації, містять обґрунтування соціально-економічної необхідності реконструкції аеродрому; його існуючий стан та загальне бачення після реконструкції; план розвитку і техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) реконструкції; питання впливу роботи аеропорту на навколишнє природне середовище після реконструкції; правовий аналіз та аналіз ризиків.

 

Згідно з даними презентації, концепція аеропорту Умань передбачає: створення нового значимого об'єкта туристичного інтересу, який в поєднанні з дендропарком "Софіївка", центром Рабі Нахмана, іншими привабливими історико-культурними об'єктами поблизу Умані перетворить місто з "чергового пункту на маршруті" в "центр базування туристів на три-сім днів". В якості такого об'єкту пропонується парк під умовною назвою "Україноленд".

 

У планах - створити центр обслуговування туристів (ряд готелів різного класу), реконструювати військовий аеродром в сучасний міжнародний аеропорт для спільного використання повітряними суднами військової та цивільної авіації.

 

Для останнього планується застосувати механізм державно-приватного партнерства.

 

Прогнозується, що при середньому сценарії реалізація зазначених заходів збільшить річний обсяг туристів в Умань на 50%, при оптимістичному сценарії - вдвічі.

 

Згідно з розрахунками, розробка передпроектних пропозицій по реконструкції аеродрому Умані, ТЕО і правове обгрунтування займуть півроку та коштів у сумі 1,945 млн. євро.

 

Підготовка завдання на проектування; топографо-геодезичні та геологічні розвідки ділянки об'єкта реконструкції; розробка проекту реконструкції аеродрому; отримання позитивного висновку держекспертизи; розробка робочої документації в цілому займуть до півроку та коштів у сумі 4,759 млн євро.

 

Безпосередньо будівництво об'єкта і його обладнання можуть тривати близько двох років з інвестиціями в 65,041 млн євро. Близько 120 тис. євро знадобляться для підготовки документів для реєстрації аеродрому і сертифікації, згідно з правовими та нормативними документами.

 

В результаті після закінчення чотирьох років може бути завершена перша черга об'єкта (створення пасажирської інфраструктури).

 

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати