Народний депутат України Антон Яценко у своєму відеоблозі на сторінці Facebook дав відповіді на численні провокації, які були штучно створені після проведення позачергової сесії Уманської міської ради.

Тема стосується того, що начебто парламентар не поважає Державний Гімн України і тому не встав під час його виконання на 14 позачерговій сесії Уманської міської ради, яка відбулась 19 травня цього року. Насправді, як пояснив народний обранець, ситуація зовсім інша.

На сьогодні питання Державного Гімну України чітко врегульоване ст. 20 Конституції України та Законом України «Про Державний Гімн України».

Відповідно до ст. 20 Конституції України «Державний Гімн України – національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими Законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України».

Тобто, обов’язковим елементом, при виконанні Державного Гімну має бути саме музичний супровід композитора Михайла Вербицького.

У фрагменті відео, яке розповсюджують активісти-провокатори, музика не лунає.

Відповідно до Закону України «Про Державний Гімн України» Державний Гімн виконується під час урочистих заходів, а також на початку і вкінці всіх офіційних заходів.

Таким заходом є позачергова сесія Уманської міської ради. На відео чітко видно початок сесії. Звучить музика Михайла Вербицького, на слова Павла Чубинського і всі стоять, включаючи народного депутата України Антона Яценка. Також вкінці так само звучить Гімн, де всі встали.

Під час сесії була спроба її зірвати. Люди прийшли на сесію, частина з них це провокатори, захопили трибуну. Не давали виступати Уманському міському голові Ірині Плетньовій, ані мені, як народному депутату, обраному по округу №200, ані депутатам Уманської міської ради, ані депутатам Черкаської обласної ради, які також були присутні на сесії.

“КОЛИ ЛЮДИ ШТУРМУВАЛИ ТРИБУНУ, КРИЧАЛИ «ГАНЬБА, ДАВАЙТЕ ЗІРВЕМО СЕСІЮ» ТА ІНШІ «ГАСЛА», А ПОТІМ РАПТОМ ЗАСПІВАЛИ ГІМН, МЕНІ ЦЯ СИТУАЦІЯ НАГАДАЛА НАПАД ХУЛІГАНІВ У ПІДВОРІТТІ. ЯКЩО НА КОГОСЬ НАПАЛИ ХУЛІГАНИ, ХТОСЬ ЗАХИЩАЄТЬСЯ. А ПОТІМ ХТОСЬ З ХУЛІГАНІВ ЗАСПІВАВ ГІМН, УСІ ПРАВООХОРОНЦІ ТА ІНШІ ЛЮДИ МАЛИ Б СТАТИ І НЕ РУХАТИСЬ”, – НАПИСАВ ЗАКОНОТВОРЕЦЬ.

Парламентар зауважив, що він не в праві брати участь у «балагані», коли певні особи намагаються використати Державний Гімн у політичних цілях, тобто нівелювати його. При тому, що це не було його виконанням.

Тому як політик, який поважає Україну, як людина, яка дуже багато зробила для розвитку української культури, він прийняв таке рішення.

Зауважимо, Антон Яценко є автором Постанови щодо популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка та здійснення відповідних заходів, серед яких і реконструкція скверу імені Т. Г. Шевченка у місті Умань. Також нещодавно Верховна Рада України прийняла Постанову щодо створення державного ландшафтно-паркового Музею військової слави на базі ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських».

Вчора на своїй сторінці активіст Стерненко написав, що Яценко не поважає Гімн, тому не піднявся. Хоча Стерненка навіть не було на сесії Уманської міської ради. І одразу ж на сайтах одна за одною почали з’являтись статті на цю тему. Це, на думку народного обранця, свідчить про замовний характер багатьох публікацій.

У розумінні ст. 20 Конституції України, Закону України «Про Державний Гімн України» Гімн звучав на початку і вкінці сесії Уманської міськради, де чітко всі встали, включаючи Антона Яценка.

“ВВАЖАЮ, ЩО ДЕРЖАВНИЙ ГІМН МАЄ ЗВУЧАТИ У ТИХ ВИПАДКАХ, КОЛИ ВІН МАЄ ЗВУЧАТИ ВІДПОВІДНО ДО СТ. 20 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ”, – ЗАУВАЖИВ НАРОДНИЙ ОБРАНЕЦЬ.

Парламентра вважає, що спроби використати Гімн України у політичних цілях, зірвати сесію Уманської міської ради, дискредитувати когось та не допустити до слова є наругою над Державним Гімном.

“ДАВАЙТЕ НЕ БУДЕМО ЗАЙМАТИСЬ БЛЮЗНІРСТВОМ, А ЗРОЗУМІЄМО, ЩО ЦЕ БАНАЛЬНА ДЕШЕВА ПРОВОКАЦІЯ. ДУЖЕ ПОВАЖАЮ І ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ, ЛЮБЛЮ ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ НА СЛОВА ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО І МУЗИКУ МИХАЙЛА ВЕРБИЦЬКОГО.

Дуже вірю, що ми всі однаково сприймаємо Гімн України саме в розумінні до ст. 20 Конституції України, Закону України «Про Державний Гімн України».

“ГІМН – ЦЕ ВЕЛИЧ УКРАЇНИ! ВІН НІКОЛИ НЕ ПОВИНЕН ВИКОРИСТОВУВАТИСЬ У СИТУАЦІЯХ, ДО ЯКИХ ВІН НЕ МАЄ ЗАСТОСОВУВАТИСЬ. МИ НЕ ПОВИННІ НІВЕЛЮВАТИ НИМ ТАКИМ ЧИНОМ, ЩОБ ПРОСТО НАМАГАТИСЬ ЙОГО ЗАСТОСОВУВАТИ З МЕТОЮ ЯКИХОСЬ ПОЛІТИЧНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ. СПОДІВАЮСЬ, ЩО В ПОДАЛЬШОМУ ЗМІ БУДУТЬ УВАЖНО І РЕТЕЛЬНО АНАЛІЗУВАТИ ІНФОРМАЦІЮ, А НЕ КОРИСТУВАТИСЬ ФРАГМЕНТАРНИМИ ВІДЕО З НЕПЕРЕВІРЕНИХ ДЖЕРЕЛ“, – ПІДСУМУВАВ ЗАКОНОТВОРЕЦЬ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *