Буцький каньйон – це «Маленька Швейцарія» у Черкаській області.

Він входить до 7 природних чудес України та приваблює туристів своєю первозданною природою, неймовірними краєвидами та скелястими берегами, які розташовані на річці Гірський Тікич.

Крім того, цей об’єкт – державна комплексна пам’ятка природи місцевого значення.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що річку Гірський Тікич, яка пролягає через Буцький каньйон та територію Уманського району, хочуть штучно знищити шляхом її обезводнення.

Це пов’язано з тим, що ТОВ «Кищенці Фрутс» порушує правила користування водоймами. Підприємство взяло в оренду велике водосховище в селі Вороне і перекрило водозапірні заставки. У результаті цього з 2020 року в річку Гірський Тікич не поступає вода. Також зникла вода у криницях більшості жителів селища Буки.

У найближчих планах підприємства – оренда гідроспоруд у селах Червоний Кут і Нова Гребля. Вода потрібна для задоволення власних потреб.

Фактично такі нахабні дії призведуть до обміління річки, її подальшого знищення та втрати туристичної привабливості Буцького каньйону.

На ситуацію відреагував народний депутат України Антон Яценко.

Він звернувся до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, Голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого, до всіх народних депутатів України, зокрема, до народного депутата-мажоритарника Сергія Нагорняка, голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Скічка, об’єднати зусилля та не допустити знищення річки Гірський Тікич і в цілому Буцького каньйону, як державної комплексної пам’ятки природи місцевого значення.

Окремо парламентар звернувся до Голови комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка з проханням винести це питання на розгляд Комітету, засідання якого відбудеться найближчим часом.

МИ МАЄМО ЗБЕРЕГТИ БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН ТА РІЧКУ ГІРСЬКИЙ ТІКИЧ, ЯК ПРИРОДНЕ НАДБАННЯ, І ПРАЦЮВАТИ НАД ТИМ, ЩОБ КОМПЛЕКСНО РОЗВИВАТИ ТУРИЗМ НА ЧЕРКАЩИНІ!” – НАПИСАВ НАРОДНИЙ ОБРАНЕЦЬ НА СВОЇЙ СТОРІНЦІ У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK.

Фото з мережі Інтернет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *