На Черкащині протягом року та станом на 1 грудня сказ зафіксували в 57 населених пунктах. Серед хворих – коти, собаки, лисиці та рогата худоба.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

На сказ захворіла 61 тварина, серед них – 24 коти, 19 собак, 13 лисиць, 2 голови дрібної рогатої худоби, 1 – великої рогатої та 2 єнотовидних собаки.

Посилені заходи з ліквідації наслідків захворювання тварин на сказ та з метою попередження його поширення з початку року проведено у 60 населених пунктах, ще у 14 така робота триває. Так у неблагополучних зонах щепили не лише контактних тварин, а й не імунізованих. А це 135 голів дрібної худоби, 22 свиней, 62 коней та 2 лисиці, яких громадяни утримують у домогосподарствах.

Як зазначають спеціалісти Держпродспоживслужби, в області найчастіше сказ переносять лисиці. Вони контактують з котами, оскільки мають спільну кормову базу – мишей. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою хворої лисиці на пасовищах.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу – безкоштовна. Громадянам потрібно лише звернутися до ветеринарної дільниці чи лікарні. Вакцинувати свійських та домашніх тварин слід раз на рік.

Протягом року в Черкаській області імунізували проти сказу понад 135 300 собак, 91 000 котів та більше 84 460 рогатої худоби. 

Фото тематичне

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *