Народний депутат України Антон Яценко у форматі відеоблогу звернувся до уманчан щодо питання тарифів.

Відповідне відео він опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Зараз разом з колегами-депутатами ми боремось, щоб все ж таки знизити грабіжницькі тарифи на газ», – прокоментував народний обранець.

Він додав, що спільно з ними подав проєкти постанов стосовно зниження тарифів на газ та електроенергію для населення

Зокрема, «Про перегляд та зменшення тарифів на послуги розподілу природного разу №4522 від 18.12.2020», «Про зупинення підвищення тарифів на енергоносії та перегляд їх розмірів №4581 від 12.01.2021», «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу №4587 від 13.01.2021» та інші.

Наразі є інформація, що газопостачальна компанія “Нафтогаз України” готова забезпечувати споживачів газом за регульованою ціною 6,99 грн за куб.м.

«Хоча я вважаю, що і це завищена ціна. На мою думку, ціна має бути 4-5 грн. Тому будемо боротись!» – додав парламентар.

Але відповідальність за ситуацію в країні несе безпосередньо монокоаліція у Верховній Раді України.

Зараз необхідно прийняти політичне рішення. Нещодавно Президент України Володимир Зеленський обіцяв знизити тариф на 30%.

Але, на жаль, поки «Нафтогаз» обіцяє регульовану ціну 6,99 грн за куб.м.

«Однак віримо у краще і обов’язково будемо боротись!» – прокоментував народний обранець.

ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» встановив тариф за природний газ у розмірі – 9511,00 грн  за 1 тис.куб.м.

Якщо вас не влаштовує така вартість газу, то ви можете змінити постачальника газу. На сьогодні у НАК «Нафтогаз України» найдешевший тариф на газ – 7,22 грн/м3. А це на 2,3 грн/м3 дешевше, ніж в ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ».

«Уманським міським головою Іриною Плетньовою ми повторно звернулись до НКРЕКП щодо перегляду платіжки за розподіл газу», – зауважив Антон Яценко.

Зараз тариф на доставку газу складає 2,50 грн за 1 кубометр, а це взагалі НОНСЕНС!

–  Щодо тарифів на електроенергію:

Як ви знаєте, вони також збільшені.

Із 1 січня 2021 року Кабінет Міністрів України скасував пільговий тариф на електроенергію – 90 коп/кВт.год для населення на перші 100 кВт-год.

Натомість, встановлено фіксовану ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн-кВт.год. А для будинків з електроопаленням тариф зріс з 90 коп за кВт-год за перші 3000 кВт-год до 1,68 грн-кВт.год.

Антон Яценко зазначив, що разом з колегами вони також подали постанову, щоб повернути норму, яка була до Нового року. Тобто, зберігався пільговий тариф на перші 100 кВт.

«Щодо глобального питання про тарифи для Умані, то ми активно працюємо, щоб перевести Умань на водяні свердловини замість Білоцерківського водоканалу. Крім того, протягом місяця ми запустимо програму – перехід на індивідуальне опалення», – додав законотворець.

Він повідомив, що цей процес займе орієнтовно рік для всіх мешканців Умані.

Адже сьогодні вже чверть споживачів Умані користується індивідуальною системою опалення, поки інша частина ще не відмовилась від централізованого теплопостачання. На жаль, для них це дуже збитково і незручно.

А мешканці будинків, які вже перейшли на індивідуальне опалення зараз сплачують в 2-3 рази менше грошей! Тому перехід на індивідуальне опалення – пріоритетне завдання.

Народний депутат звернувся до засобів масової інформації з проханням висвітлити цю інформацію, щоб люди знали про можливість переходу на іншу газову компанію. Адже це дозволить зекономити кошти.

Нагадаємо, тариф, поданий попередньою владою на чолі з Цебрієм, який мав бути запущений з 2021 року, вдалось зменшити.

Фото тематичне

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *