До поліції області почастішали виклики від черкащан із повідомленнями про те, що їх ошукали шахраї. До таких ситуацій часто призводить власна недбалість та поспіх. Люди не перевіряють інформацію після того, коли до них телефонують незнайомці й повідомляють про те, що з рідними сталася біда й для розв’язання проблемного питання потрібна чимала сума грошей.

Відтак, громадяни перераховують перекази й віддають свої заощадження аферистам, а вже після дзвонять рідним, щоб дізнатися чи все у них добре та чи допомогла передана сума, інформує пресслужба ГУНП у Черкаській області.

Для того, щоб не потрапити в шахрайську пастку, поліція знайомить  жителів Черкащини з основними видами афер та способами їх уникнення.

Афера з надзвичайною ситуацією, в яку потрапили рідні:

Афера з надзвичайною ситуацією спрямована на емоційні переживання людини та сильне бажання допомогти тим, хто потрапив у біду. Шахраї телефонують друзям або родичам, видаючи себе за жертв, змальовуючи при цьому екстрену ситуацію (наприклад: мене було заарештовано; мене пограбували; я потрапив до лікарні) та просять надіслати чи передати через «знайомого» гроші.

Не робіть цього, не довіряйте незнайомим людям. Зателефонуйте рідним та запитайте чи все добре і де вони знаходяться.

Інтернет-шахрайства поширені при купівлі-продажі товарів через Інтернет:

У випадку шахрайства з онлайн-покупками, жертвами злочинців стають відвідувачі веб-сайтів. Шахрай виставляє на сайт товар, нібито для продажу та пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б задаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає.

Шахрайство під приводом виграшу:

Аферисти шукають потенційних жертв за допомогою телефонних дзвінків, електронної пошти, текстових повідомлень і листів, соціальних мереж. У справжній лотереї в переможця є достатньо часу, щоб забрати приз. Якщо на вас тиснуть, ви маєте справу з аферистами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *