Традиційно щороку на святкування Рош-га-Шана до Умані приїздить більше 30 тисяч хасидів.

Але цього року у зв’язку з пандемією такі масові зібрання людей можуть спричинити розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19 в Умані.

Тому на ситуацію відреагував народний депутат України Антон Яценко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Вважаю, що зараз, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні і світі, недоречним є проведення таких масових заходів. Адже вони становлять загрозу для життя і здоров’я людей», – прокоментував законотворець.

До того ж, кількість хворих коронавірусом в Ізраїлі продовжує зростати, тому на території цієї держави посилюють карантинні обмеження.

З огляду на це, зараз країна знаходиться в «червоній зоні» за показниками захворюваності на COVID-19.

17 липня під час годину запитань до Уряду парламентар звернувся до Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням в цьому році не проводити іудейське свято Рош-га-Шана і заборонити в’їзд паломників-хасидів до міста Умань.

У відповідь Прем`єр-міністр зазначив, що всебічно розгляне це питання та за моєї участі проведе відповідні комісії, у тому числі, Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після цього буде прийнято рішення.

Антон Яценко запевнив, що буде й далі займатись цим питанням та контролюватиме ситуацію в місті Умань.

Нагадаємо, народний обранець вже звертався до високопосадовців щодо вжиття заходів задля недопущення розповсюдження COVID-19 під час святкування Рош-га-Шана в Умані. Зокрема, до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднаря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *