сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Історія походження, або коли з’явилося посвідчення водія?

  • Понеділок, 29 травня 2017, 09:00

vodiyПосвідчення водія — документ, що підтверджує право людини керувати транспортнимизасобами. Точну дату видачі першого посвідчення визначити досить складно, адже до сьогоднізбереглося мало документів, що підтверджують такий факт. Та й немає розуміння, що саме можна вважати першим посвідченням водія – інформує Уманський територіальний сервісний центр № 7142 РСЦ МВС в Черкаській області.

 

 

Одним з перших документів, котрі збереглися до наших днів є ліцензія, видана німецькомувинахіднику сучасного автомобіля Карлу Бенцу в 1888 році. У ній чітко перераховувалися всі умови, необхідні для здійснення руху вулицями міста. Motorwagen Бенца був першим в світі автомобілем з двигуном внутрішнього згоряння.

 

Шум і запах його авто призвів до скарггромадян герцогства Баден. Тому винахідник подав запит і одержав письмовий дозвіл відМіністерства внутрішніх справ на право керування своїм автомобілем на дорогах загальногокористування Великого герцогства Баден.

 

Однак це ще не був прототип посвідчення водія.

 

14 серпня 1893 року Луї Лепін — префект поліції Парижа, видав «довідку про здатність керувати транспортним засобом з механічним мотором», по факту цей документ і послужив початком історії посвідчення водія.

 

У 1949 році у Женеві прийняли «Конвенцію про дорожній рух». У документі визначалисяосновні міжнародні принципи дорожнього руху, термінологію та вимоги для допуску докерування транспортними засобами, серед яких були прописані вимоги до вигляду посвідченьводія.

 

Найважливішою датою у формуванні Правил дорожнього руху та безпосередньо ходу історії водійських посвідчень стало прийняття 1968 року у Відні «Конвенції про дорожній рух». На тоймомент документ підписали 68 країн. До цієї Конвенції приєдналася і Україна.

 

Обидва документи є дійсними і по сьогодні. У тих країн, що приєдналися до ЖеневськоїКонвенції про дорожній рух – визнаються міжнародні посвідчення водія — сірі книжка форматуА6. Національними ж посвідченням водія, пластиковий бланк синього кольору, можнакористуватися лише на територіях країн, що приєдналися до Віденської Конвенції продорожній рух.

 

З 9 лютого 2017 року в Україні стала доступною послуга отримання міжнародного посвідченняводія. Станом на сьогодні було видано 3861 таке посвідчення. Воно видається без складанняіспитів на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати