сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

З однієї берези за добу можна наточити до 40 літрів соку – лісівники

  • Вівторок, 28 березня 2017, 14:01

2 2Кількість соку, яку можна заготовити за день з однієї берези, різниться залежно від погоди: від п'яти до сорока літрів. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів лісничий Дахнівського лісництва Черкащини В’ячеслав Шако.

 

- Якщо тепла сонячна погода, то сік йде добре, і за день з середньої стандартної берези можна наточити до 40 літрів. Як погода похмура й прохолодна — то 5-10 літрів. Весни у нас дуже різні. Торік, наприклад, весна прийшла одномоментно, різко, сік йшов всього вісім-дев’ять днів. Дуже короткий термін — різко настало тепло, швидко розпустилося листя, а значить, сік перестав йти. Що більший термін поступового потепління і до повного тепла — то довше сік біжить. Максимум може йти 2 −2,5 тижні. Середній термін — до двох тижнів. Цього року — майже півтора тижні вже йде сік, тож за кілька днів період збирання завершиться, — розповів В’ячеслав Шако

 

Лісгоспи Черкаської області не заготовляють березовий сік в промислових масштабах для реалізації. Сік точать виключно у насадженнях стиглих беріз, які плануються вже під майбутню санітарну вирубку. І роблять це з метою оздоровлення працівників лісгоспів за їхніми заявами, з випискою спеціального лісового квитка на підсочку березового соку. Пересічним громадянам, жителям Черкащини, отримати такий квиток не можна, а за самовільний добуток соку передбачена адміністративна відповідальність.

 

2 1

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати