сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-
doctor

Що робити, якщо лікар призначив "фуфломіцин" чи антибіотик при ГРВІ?

  • Неділя, 25 грудня 2016, 11:29

antybiotykyМОЗ вимагатиме від лікарів дотримуватися протоколів, а пацієнт, який сумнівається у призначених лікарем препаратах, може звернутися на гарячу лінію міністерства.

 

 

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю "Українській правді. Життя" розповіла, що відомство працює над уніфікованими клінічними протоколами.

 

"Будуть вимоги до лікарів, за якими вони повинні лікувати. У них пояснюватиметься, які є специфічні захворювання, які діагностичні тести мають пройти пацієнти і що лікарі мають виписувати", – розповіла Супрун.

 

У МОЗ також завершують роботу над новим національним переліком лікарських засобів.

 

Ліки з переліку мають бути надані в лікарнях безкоштовно при госпіталізації. Якщо вимагають купувати їх, то пацієнт має поцікавитись: чому?

 

Якщо батьки бачать, що лікар прописує антибіотик при ГРВІ, Супруп радить повідомити про це МОЗ: подзвонити на гарячу лінію (0-800-801-333) чи написати на електронну пошту (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

"Ми зі свого боку будемо вимагати, аби лікарі дотримувались протоколів. Якщо вони відходять від них, ми забиратимемо в них фінансування. Адже за новою системою ми будемо фінансувати лікарів за кожного пацієнта, – сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

 

Це питання може дуже добре врегулювати ліцензування – тоді лікарі підписувалися б під ліцензією, що вони будуть дотримуватись найкращих протоколів. Якщо вони цього не роблять – можна відібрати ліцензію, бо вони цього не роблять".

 

Раніше повідомлялося про те, що зарплата лікарів залежатиме від ефективності роботи.

 

У МОЗ хочуть створити максимально прозору систему – платити за результат і давати можливість на місцях обирати будь-які форми організації. Це означає, що лікарі будуть зосереджені на пацієнті, а не на компрометації одне одного.

 

Зарплатня лікарів у медичних бюджетних закладах регулюватиметься тарифною сіткою так само, як зарплатні будь яких бюджетних закладів в країні.

 

Національна Служба Здоров'я в рамках прямих контрактів платитиме страхові ризик-тарифи, покриваючі підтримку пацієнтів на рівні первинної допомоги.

 

Гроші від НСЗУ може отримувати тільки суб'єкт господарювання – тобто медичний заклад у формі комунального некомерційного підприємства або, наприклад, приватна клініка в формі ТОВ.

 

Лікар-ФОП це також суб'єкт господарювання, він може підписати контракт з НСЗУ на стандартних умовах.

 

НСЗУ не наймає лікарів на роботу, вона підписує договори з медичними практиками.

 

У будь-якому випадку лікар не буде працювати сам – мінімальна практика буде включати медичних сестер.

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати