04744.info Сайт міста Умань

top panarama
A+ A A-

В Україні скасують валютні обмеження до 2019 року

  • Середа, 20 квітня 2016, 13:54

obmezennyaУ найближчі три роки в Україні повинна відбутися повна валютна лібералізація, пише «Українська правда» з посиланням на Finclub.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован в ході обговорення вільного руху капіталу в Bendukidze Free Market Center.

«Україна вже взяла на себе зобов'язання в рамках угоди з ЄС. До 2019 року ми повинні застосувати директиву ЄС 88/361, яка говорить про вільний рух капіталу. Питання тільки в тому: зробити це відразу чи поступово», - повідомив Рашкован.

«Ми хочемо, щоб валютне регулювання застосовувалося в частині тільки відмивання грошей, незаконного виведення грошей за кордон і в питаннях грошей терористів», - додав він.

Як повідомляється, для такої реформи передбачено проведення чотирьох етапів валютної лібералізації: спрощення операційної діяльності (лібералізація поточного рахунку, скасування обмежень на перекази і внутрішні операції), лібералізація припливу іноземного капіталу (вільне володіння приплив інвестицій, скасування обмежень на виведення інвестицій і дивідендів).

Також, спрощення виведення українського капіталу (спрощення транскордонних боргових операцій, спрощення інвестування в ЄС і ОЕСР) і перехід до європейського регулювання (приведення регулювання фінансового сектора відповідно до стандартів ЄС).

Валютні обмеження 2014-2015 років будуть скасовані в ході першого і другого етапу.

Перший етап вже розпочато, дедлайни по проведенню інших поки невідомі. Питання вільного інвестування валюти громадян за кордон будуть вирішуватися в останню чергу.

«Дозвіл українцям купувати акції Apple буде останнім нашим рішенням. Але більшість громадян все одно не займаються такими операціями», - вважає Рашкован.

Зайнятися вирішенням цих питань Нацбанк планує вже найближчим часом.

У нього є 19 ініціатив, які можна реалізувати протягом двох тижнів, ще 24 - протягом місяця. Але перелік цих ініціатив не розкривається.

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати