04744.info Сайт міста Умань

top panarama
A+ A A-

Новорічні солодкі подарунки: цікаві факти 2015 року

  • Неділя, 03 січня 2016, 16:00

podarynkuОсь і стартував феєричний марафон під назвою "Новорічні свята", з його застіллями, подарунками, зеленою красунею з лісу, походами на дитячі свята й концерти, - пише ZN.UA.

 

 

Якщо уявити це сяюче бенгальськими вогнями, зі стрілянням хлопавок і ароматом мандаринів неймовірне шоу у вигляді справжнього літака, то можна сміливо констатувати: більшість українських дітей проведуть свята в кріслах економ-класу, а дехто взагалі залишиться за бортом цього лайнера…

 

Святковий рейс, що постійно знижує висоту польоту пропорційно до падіння рівня доходів населення, схоже, увійшов у піке: багато малят цього року ризикують залишитися без новорічних подарунків і ялинки. Про це промовисто свідчать цифри.

 

Якщо у 2013 р. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності закупив і передав дітям 4,4 млн новорічних подарунків, то в 2015-му цю статтю видатків законодавчо вилучено з бюджету. Дітлахам залишається покладатися тільки на батьків, чиї доходи цього року значно знизилися…

 

Традиція дарувати на Новий рік різноманітні валізки, коробки й торбинки з солодкими подарунками прийшла до нас з давніх-давен, а "епоха розвиненого соціалізму" внесла в неї свої корективи: подарунки дітям дарувала держава — дуже демократично, не ділячи дітей на бідних і багатих: однаковий набір отримував син директора і сторожа.

 

В Україні правонаступником колишнього радпрофу став саме Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, чиї завдання, загалом, трохи інші. Але функцію забезпечення дитячого населення країни новорічними подарунками було закріплено саме за ним — згідно з постановою правління фонду №48 від 25.10.2007 р., де було зазначено, що дитина віком до 14 років, чиї батьки офіційно працевлаштовані і застраховані, може безплатно отримати один подарунок.

 

Зважаючи на те, що нинішня вартість таких новорічних подарунків коливається від 40 до 150 грн і вище, — досить відчутна підтримка. До речі, цей самий фонд забезпечував дітей безплатними санаторно-курортними путівками, яких 2013 р. було закуплено 250 тис.

 

Але вже на початку 2014 р. до бюджету було внесено зміни, і призначена для оздоровлення дітей сума поменшала на 1,5 млрд. Згодом вона зменшилася ще на 600 млн грн, а наприкінці 2014-го навіть новорічні подарунки не мали за що купувати…

 

Сьогодні подарунки і путівки стали приємним спогадом: з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон №1105, який фактично анулював старий закон про страхування. Кошти фонду тепер спрямовують тільки на реабілітацію осіб з важкими травмами і захворюваннями. На профспілки теж покладатися особливо не варто, бо більшість громадян працює у недержавному секторі.

 

Уся надія на те, що Дід Мороз покладе щось "під подушку", виключно на батьків. Не потішить дітей і дорослих і головна ялинка країни: ціна на новорічну виставу "Дива в країні іграшок" становить цього року всього-на-всього….від 30 до 240 грн за квиток.

 

Зрозуміло, нижня цінова планка передбачає останній ряд балкона, де щось побачити проблематично. Звісно, солодкий подарунок у цю ціну не входить, дідусь Мороз не роздаватиме подарунків зі свого чарівного мішка.

 

Разом з тим, як повідомили в касі Палацу "Україна", ці подарунки без обмежень продаватимуть прямо у фойє. Про те, яку моральну травму дістане дитина, чиї батьки не можуть викласти понад ціну вхідних квитків ще й сотню гривень за подарунок, і говорити годі…

 

Чим же потішили нас цього року виробники солодких подарунків? Оглядаючи прилавки магазинів, можна констатувати: дорогі металеві й пластикові упаковки, так само як і тканинні "чобітки", "мішечки" й інші вигадливі форми пішли в минуле. Виробник перейшов на дешеві картонні упаковки. У результаті подарунки стали не такими оригінальними й привабливими, засмучуючи своєю одноманітністю. Ера розкішних комбінованих подарунків, які заполонили магазини два-три роки тому, схоже, підійшла до кінця: якщо раніше виробник пропонував батькам не морочитися й придбати одразу два в одному: м'яку іграшку і набір солодощів, то сьогодні він надає право вибору самим татам і мамам — обмежитися тільки цукерками або обійтися без них, надавши перевагу іграшці.

 

Завдяки такому маркетинговому рішенню, ціни на новорічні набори з відносно великою вагою — 400—600 г — залишилися на рівні дорогих комбінованих подарунків трирічної давності, тільки іграшок в них уже немає.

 

Деякі виробники все ж таки зважилися випустити дорогі набори бодай з якоюсь іграшкою або поліпшеним дизайном: наприклад, "АВК" пропонує покупцям набір Sniper з екзотичною рогаткою і м'ячиком за 109 грн (470 г), "Конті" — набір Miss Konti зі звичайною лялькою на кшталт "Барбі" за 132 грн (300 г), "ЖЛ" — новорічні кульки з матеріалу "під метал" "Діди Морози" за 147 грн (166 г). Однак подібні святкові набори на полицях магазинів — рідкість.

 

Звісно, ціни наведено з роздрібної торгівлі, вони коливаються залежно від торгового підприємства і регіону країни. Зникають з прилавків магазинів і набори низької цінової категорії. Якщо кілька років тому можна було купити подарунок за 18—25 грн вагою 250—300 г, то сьогодні такого набору вдень зі свічкою не знайдеш! Крім того, такі подарунки неабияк "схуднули" у ваговому співвідношенні, ставши чисто символічними.

 

У переддень Нового 2016 року українські виробники солодощів зробили ставку на середню цінову категорію, у результаті одноманітні картонні валізки збивають покупців з пантелику. Таких подарунків дуже багато, і якщо порахувати їхню середню вагу — близько 400 г і середню ціну — 60 грн, то виходить, що цукерки в наборі коштують майже 150 грн/кг. Це вартість найдорожчих цукерок, що продаються в магазинах на вагу. Але ж не всі цукерки в наборі коштують так дорого — у валізках і карамелі, і вафлі, й "дешеві" цукерки по 70—80 грн/кг. Вартість звичайної картонної упаковки не може виправдати таку "накрутку" на новорічному подарунку, а отже, у покупців, як завжди, намагаються витягти зайві гроші зі схудлих гаманців…

 

За словами фахівців, новорічний набір має складатися з шоколаду (11%), оригінальних шоколадних цукерок (16%), шоколадно-вафельних цукерок (11,4%), шоколадних цукерок із праліне й грильяжними начинками (20,8%), шоколадних глазурованих цукерок з помадними, желейними і комбінованими начинками (16,7%), карамелі (5,4%), кондитерських виробів (18,7%).

 

"Супутні" новорічні товари, що примостилися на сусідніх полицях магазинів, теж не додають гарного настрою. Сьогодні купити звичайну ялинкову іграшку — означає залишити маля без солодкого, бо звичайна дзеркальна кулька коштує стільки ж, скільки плитка шоколаду, — 25 грн!

 

Цінники на полицях просто лякають: дзеркальна іграшка у вигляді серця — 21 грн, кулька дзеркальна, велика, без розпису — 33 грн, менша кулька з малюнком — 18 грн, і це зовсім не ручна робота, не ексклюзив. Маска карнавальна з тканини на кшталт оксамиту, облямована пухом, і капелюх карнавальний з блискітками коштують по 50 грн…

 

Помітно, що все це ширвжиток, зліплений для одного свята, а коштує дорого — відірвати від свого втричі схудлого бюджету таку суму на пустощі може не кожен. Що ж робити покупцеві в такій ситуації? Впадає в око, що на прилавках багатьох магазинів з'явилися картонні подарункові упаковки для солодких наборів. Ціна такого виробу — від 10 до 15 грн, залежно від розміру і якості.

 

Цікаво, що раніше торгувати цими упаковками магазини не хотіли — самостійно зібраний набір складав конкуренцію фабричним виробникам, чиї вироби магазини хотіли продати. Сьогодні це вже нікого не зупиняє. Торгові організації сподіваються, що, придбавши упаковку, батьки куплять у цьому ж магазині на вагу солодку продукцію, яка їм по кишені, і прибуток таким чином все одно буде отриманий.

 

Однак тати й мами не квапляться спустошувати свої кишені у фірмових магазинах чи маркетах: цукерки тут дорогі й одноманітні, переважно старі бренди. Великі виробники не пускають у роздріб оригінальну нову продукцію, притримуючи її для розфасовки в коробки — так вона продається ще дорожче.

 

Середньостатистичний українець іде на ринок, де підприємці за ці роки навчилися відповідати потребам покупців: ціни на цукерки й інші кондитерські вироби тут значно доступніші. Крім того, коло виробників товару набагато ширше — саме на ринок пробиваються дрібні й маловідомі виробники, які використовують у складі своєї продукції не тільки дорогий шоколад, а й дешевші інгредієнти. Тішить, що ці виробники постійно оновляють свою продукцію, наприклад, до Нового року тут можна зустріти багато святкових новинок у відповідних обгортках. Переважають цукерки з вафлями, помадками, желе, найчастіше в глазурі. Вони рятують у ситуації стихійного зростання цін. Вартість такого асортименту — 60—80 грн/кг.

 

Втім, на ринку трапляються й новинки від великих виробників, вартість яких розрахована на покупця зі скромним достатком. Звісно, тут ніхто не застрахований від несумлінного виробника й неякісного товару, адже це ринок. І все ж таки покупець іде сюди. Купивши упаковку для новорічного подарунка, тут можна зібрати набір солодощів вагою 700 г усього за 60 грн. Якщо хочете, щоб пакет вийшов з новинками і без карамелі, то вартість цукерок за кіло виходить 80—90 грн, що майже вдвічі дешевше, ніж аналогічний подарунок від виробника. Економ-клас на те й існує, щоб літати, жити і святкувати, нехай і без розмаху…

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати