сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманський художній музей розміщується в приміщенні римо-католицького костьолу. ФОТО

  • Вівторок, 02 липня 2013, 00:00

00Музей розташовано у пристосованому приміщенні – римо-католицького костелу, пам’ятці архітектури ХІХ століття.    

На кошти графа Потоцького (власника Умані і Уманського маєткового ключа) спорудження костелу було остаточно завершено у 1825 році.

 

Понад 100 років костел був діючим і лише у 1934 р., у зв’язку з зменшенням кількості римо-католицьких віруючих, припинив діяльність як культова споруда.

 

У цьому ж році в приміщенні костелу розмістилась філія Уманського районного краєзнавчого музею  – картинна галерея.

 00

Серед експонатів у картинній галереї демонструвалась фондова колекція з творів європейських художників: картини Строцці, Я.Матейка, Х.Рібейри, офорти Рембрандта, а також колекція порцеляни, меблів, скульптурні роботи відомих європейських майстрів.

 01

В роки другої світової війни картинну галерею було пограбовано.

 

 У 1964 році на прохання громадськості міста та видатних діячів культури: Миколи Бажана, Юрія Смолича, Надії Суровцової, виконком Уманської міської ради прийняв рішення про передачу будівлі костелу для використання під заклад культури.

 02

У  1974 році з нагоди 30-ти річчя визволення м.Умані від німецько-гітлерівських загарбників у приміщенні костелу було відкрито першу в Черкаській області картинну галерею – відділ Уманського краєзнавчого музею.

 03

Фондова колекція Художнього музею нараховує більш як 5 тисяч одиниць збереження. Серед живописних творів велику цінність мають роботи західноєвропейських художників ХІХ початку ХХ ст. : Д.Беццуолі, Ж.Б.Грьоза, Я.Сімона, Р.Крижанівського, А.Буша, К.Мардзевича, І.Соколова, С.Рейха, зберігаються роботи українських художників ХХ ст. : І.Їжакевича, М.Глущенка, В.Литвиненка, К.Трохименка, І.Чернявського, Г.Петрашевич, є унікальні  роботи скульптур італійського  та польського скульпторів А.Канови і К.Годебського.

 

ДжерелоУмань туристична

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати