сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Цікаво знати: чому носити прізвища Уманський, Уманченко та Уманець почесно?

  • Вівторок, 02 липня 2019, 13:02

UmanУ ХІХ столітті прізвища Уманський, Уманченко та Уманець носили переважно представники знаті. Уманці ― один з найстаріших дворянських родів, походження якого оповите таємницею, а історія існування налічує кілька сотень років.

У реєстрі Запорізького війська 1649 року можна знайти більше восьми варіантів прізвищ, словотворчою основою яких виступає форма «Умань» або «Гумань». Найбільш цікавими серед них є козацьке ім'я Оман і прізвище Загуменя.

У реєстрі Запорізького війська за 1649 рік варіанти прізвищ, пов’язаних з назвою міста Умань, були в дев’яти полках: Чигиринському, Корсунському, Канівському, Білоцерківському, Брацлавському, Кропивнянському, Ніжинському, Полтавському та Черкаському.

У Полтавському полку, наприклад, шість носіїв прізвищ були представниками трьох різних родів: Уманець, Уманський і Гуманский; у Чигиринському ― три, а в Корсунському і Брацлавському по чотири прізвища.

Краєзнавець Вадим Перегуда зазначає, що прізвище козака Брацлавського полку Михайла Загуменя викликає значний інтерес. Скоріше все так називали відважну до безрозсудності людину, що шукає смерті.

За часів козацтва поширеним було прокляття: «Щоб тобі поза Гуманю ходити!». Як відомо, Умань була останнім населеним прикордонним пунктом, після якого починалося дике поле, яке контролювали татари. Тож побажання кому-небудь ходити «поза Гуманією» на той час було рівнозначним побажанню шукати свою смерть.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати