сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Льодові підвали: як уманчани зберігали продукти до появи холодильників

  • П'ятниця, 02 березня 2018, 14:11

77777П’ять років тому в Умані за будівлею «Укртелекому» вкотре провалилася дорога. Дірка була невеликою, але глибокою. Виявилося, що під асфальтом знаходиться велетенський льох діаметром близько трьох метрів.

Земля біля «Укртелекому» провалювалася регулярно. Зазвичай дірки просто засипали. Цього ж разу працівники пошти залучили науковців, які дослідили провалля.

На думку істориків, тунель вів у стародавній холодильник. Справжні підземні ходи зосереджені в іншій частині Умані — під нинішнім Центральним ринком. Жителі міста часто плутають стародавні «холодильники» з підземними ходами через значну довжину та розгалуженість.

Перші холодильники в Умані з’явились у 1954 році, та й то лише на консервному заводі. До того мешканці Умані користувалися для охолодження та зберігання продуктів підземними льодовими підвалами.

Холодильні підвали облаштовували на глибині від трьох до восьми метрів від поверхні землі. Щороку наприкінці зими в них зносили кригу на літо. Перед цим її заготовлювали на Осташівському ставі.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати