Палац у стилі англійського замку доби Середньовіччя ─ в годині їзди від Умані

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Палац у стилі англійського замку доби Середньовіччя ─ в годині їзди від Умані

  • Середа, 29 листопада 2017, 16:09

palats4Замок, що зберігся в селі Леськове Монастирищенського району Черкаської області, по праву вважають перлиною Центральної України. За легендами, родина Даховських збудувала палац у стилі неоготики, бо прагнула втерти носа Потоцьким із їх «Софіївкою».

В середині 19 століття село Леськове стало резиденцією родини Даховських. До цього поселення переходило з рук в руки: від Вишневецьких Тярлам, від тих Лянскоронським, і так далі безліч разів. Про це пише сайт kropyva.ck.ua.

palats1

На сайті «Замки та храми України» зазначається, що останнім власником палацу був онук і повний тезка Казимира Даховського, інженер Казимир Даховський.

«Палац в Леськовому був і раніше, але назвати його показним не ризикнув би ніхто. Так, садиба і садиба. За будівництво нового приміщення в стилі єлизаветинської неоготики взялися орієнтовно в 1850-х роках», ─ йдеться на сайті.

palats2

Маєток Даховських вважають найцікавішою польською резиденцією в усій Центральній Україні. Історія не зберегла ім'я автора проекту будівництва. Остання реконструкція споруди в 1890-х роках проходила під керівництвом архітектора Цехановського.

Даховські захоплювалися усім англійським. Тому навколо їх палацу був розбитий ландшафтний парк. Огорожі там були з низького живоплоту. Площа парку тоді становила кілька десятків гектарів. Навколо замку були великі клумби, від яких зараз не залишилося і сліду.

palats3

Поряд з парком ─ великий став з рукотворним острівцем посередині. Місцеві називають його Островом Кохання, на кшталт того, що в уманській «Софіївці». На іншому березі ставка розкинувся хвойний ліс.

Крім палацу збереглися флігелі, будинок для слуг, вази для квітів, сторожка та залишки стаєнь. Не так давно парк прикрашали скульптури, але зараз про них нагадують лише пусті постаменти. 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати