Старовинний «скарб» заможних уманчан показують в Уманському краєзнавчому музеї

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Старовинний «скарб» заможних уманчан показують в Уманському краєзнавчому музеї

  • Четвер, 23 листопада 2017, 16:21

musei2У 2009 році власник будинку по вул. Успенській (колишній Дворянській, а пізніше Ленінської «Іскри») під час ремонту знайшов скриню зі «скарбом». Усередині знаходились речі колишніх мешканців.

На початку ХХ ст. у цьому ж будинку мешкав зі своєю родиною Іван Осипович Сук ─ чех за національністю, підданий Австро-Угорської імперії. Господар багато років прожив у місті Умань і в 1909 році отримав російське підданство.

musei4

З приватного листа відомо, що у жовтні 1918 року Іван Сук продав 10 вагонів зерна. Це був заможний чоловік, сім’я якого вела відповідний спосіб життя.

musei5

Родина Суків покинула Умань 10 грудня 1918 року ─ разом з німецькими військами, що відступали з міста. Вони сподівались невдовзі повернуться. Тому всі речі ретельно склали та заховали під дерев’яними сходами, що вели від головного входу в будинок до кімнат. Але сім’я в Умань так і не повернулася.

musei6

Речі зберігалися у схованці 91 рік. Найцікавіші експонати: «Чарівний ліхтар» ─ апарат для проектування рухомих зображень; плівки, серед яких багато кольорових; стереоскоп, що давав змогу бачити об’ємне зображення картинок; фотоапарат; доміно зі слонової кістки; вино з 90-річною витримкою; бальне плаття.

musei7

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати