Під Уманською картинною галереєю знаходили домовини із золотими монетами

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Під Уманською картинною галереєю знаходили домовини із золотими монетами

  • Вівторок, 14 листопада 2017, 16:15

kostelПро незліченні скарби у катакомбах під Уманню ходить багато легенд. Крім того, існують історичні документи, які свідчать про нечувані багатства, сховані у підземних ходах під містом.

Є чимало очевидців, які на власні очі бачили скарби у підземеллях Умані. Одну з історій про знайдене у катакомбах золото нещодавно було опубліковано на сторінці «Умань туристична» у соцмережі Facebook.

Уманчанин І. Безликий розповідає про події 1935 року. На той час йому було сімнадцять:

«Літом 1935-го ми з друзями повертались з роботи (підробляли на будівництві), проходили повз католицький костьол (сьогоднішня картинна галерея) і на тому місці, де зараз розташована податкова адміністрація, побачили велику дірку.

Коли зазирнули до неї, то побачили тунель, що вів до костелу. Він був доволі великий, тож ми з хлопцями вирішили його дослідити. Проповзли метрів 50 і, опинившись у просторій кімнаті, зрозуміли, що знаходимось у підвалі костьолу. Запалили сірники і завмерли від жаху — перед нами стояли домовини.

kosstel

Вже не пам’ятаю, хто штовхнув домовину, віко відхилилось, і при світлі сірників ми побачили золоте та срібне церковне начиння, ікони та дорогоцінні прикраси. Хто взяв жменю золотих монет, хто православну ікону в дорогоцінному окладі, мені ж дістався наперсний золотий хрест. Ми вирішили прийти наступного вечора, бо закінчувались сірники.

Але цієї ж ночі мене, батька, татового брата та його синів заарештували працівники НКВС. Коли прибули до відділу, там побачили всіх моїх друзів. Хтось з них по дорозі додому, мабуть, похвалився комусь, а часи сам розумієш які були. Протримали нас всіх близько місяця, батько втратив роботу (він був учителем), а мене та моїх друзів розкидали по різних шахтах Донбасу, і до Умані я повернувся вже в 1947 році.

koostel

І досі не можу спокійно пройти повз костьол — можливо, якби не його прокляте золото, моє життя склалося б інакше. А щодо тих скарбів, то старі люди розповідали, що костьол був оточений працівниками НКВС близько 3-х днів. Солдати виносили з підвалу наші знахідки».

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати