сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

5 найкращих музеїв Умані

  • Понеділок, 13 листопада 2017, 18:03

afsasКуди сходити в м. Умань? Те питання, котре хвилює кожного туриста

Ми підготували для вас 5 найкращих музеїв м. Умань. Пориньте в історію мальовничого міста

1.       Уманський Краєвничий Музей

Уманський краєзнавчий музей розташований у будинку колишньої приватної лікарні (1902 р.). Історія заснування музею починається з 1906 року, коли за ініціативи учителя та краєзнавця Д.Щербаковського було створено Товариство любителів старовини.

Офіційне відкриття Історичного музею м. Умань відбулося в 1918 році. Експонати трьох відділів розповідають про виникнення життя на Землі, геологічних структуі, корисних копалин, водній системі, грунті, кліматі, рослинного та тваринного світу. Для огляду відвідувачів представлені зразки гранітів, каолінів, бурого вугілля; є опудала тварин і птахів, занесених до "Червоної книги України". В історичній частині представлений макет Уманської фортеці, зразки стародавнього спорядження та зброї.

Уманський Краєвничий Музей знаходиться за адресою: вул Жовтнева, бул. 31

 

2. Успенський костел (Художній музей)

dfdf 1Успенський костел в Умані побудований за ініціативи графа А.Потоцького на місці старого дерев'яного храму Св. Антонія. В радянські часи були зняті дві башти з банями і хрестами. Приміщення використовували в різних цілях, а в 1977 році в ньому відкрили художню галерею.

В постійній експозиції два відділи: "Західноєвропейське та українське мистецтво XIX - поч. XX ст."(Роботи західноєвропейських художників Д. Беццуолі, Ж. Грези, Я. Симона, польських майстрів С. Рейхана, К. Мардзевича, Р. Крижановського, німецької художниці А. Буша), а також "Сучасне українське мистецтво". Кожну неділю в Успенському костелі проводяться богослужіння.

Успенський костел (Художній музей) знаходиться за адресою: вул.. Коломенская, буд. 2

 

3. Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової

Меморіальний музей-квартиру Надії Суровцової відкрито 30 вересня 2005 року в квартирі, де громадська діячка та письменниця Суровцова Надія Віталіївна мешкала 28 років. Саме в цьому приміщенні створено музей рівно через 20 років після її смерті.

Меморіальна частина музею відтворює атмосферу, в якій жила і працювала Надія Віталіївна. Експозиція закладу представлена двома залами, в одному з яких експонуються документи та фото періоду життя і творчості Надії Віталіївни, а в іншому відтворено інтер'єр її помешкання.

Померла Надія Суровцова в 1985 році, похована на Міщанському кладовищі міста Умані.

Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової розташований за адресою: вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 6.

 

4. Музей культури і побуту Уманщини

kyltyr i buta1974 відкрилася філія Уманського краєзнавчого музею - Музей-квартира Г. І. Котовського. Після здобуття країною незалежності в 1992 році музей було перепрофільовано в даний Музей культури і побуту Умані.

Основу колекції складають предмети повсякденного вжитку дворян, купців і селян в 19 - початку 20 століття - меблі, посуд, одяг, інші різноманітні побутові речі. Цікаво зіставлення речей багатих жителів і простих селян.

Заслуговують уваги в музеї роботи народних умільців Умані. У закладі постійно виставляються роботи місцевих художників - глиняний посуд К. Нечипорука, картинки-мальовки сестер Ірини та Софії Гоменюк, розпису А. Поліщук, рушники та інше.

Музей культури і побуту Уманщини розташований за адресою: вул. Смидовича, буд. 6

 

 

 

5. Музей діячів літератури і мистецтв Умані

dfdf 2До 1970 року це був музей підпільної друкарні "Іскра". За назвою вже зрозуміло, що в цьому місці була підпільна друкарня популярного колись видання. Музей зберігає історію не тільки "Іскри", але і всієї видавничої справи. Тут є матриця одного з номерів газети, а також зібрані цікаві експозиції місцевих письменників, художників, скульпторів і акторів.

Музей діячів літератури і мистецтв Умані знаходиться за адресою: вул.. Ленінскої Іскри, буд. 128

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати