сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Куди поїхати на осінній уікенд: Тематичні села Уманщини

  • Субота, 01 жовтня 2016, 21:36

mlinУ Коржовій запрошують «На гостини до старого млина»

 

 

У Коржовій, що на Уманщині, знаходиться унікальна історична й культурна пам’ятка – чи не єдиний в Україні водяний млин. За першими документальними згадками власником Коржової був Олександр Потоцький, його наступник, який носив прізвище Рафалович, й спорудив млин. З 1825 року він добросовісно служив не тільки коржівчанам, а й цілій окрузі, бо його жорна виробляли борошно найтоншого помелу та найвищого сорту.

 

І зараз млин може бути взірцем використання відновного джерела енергії. А борошно, яке тут виробляють, обходиться значно дешевше, адже електрика потрібна тільки для освітлення, всю ж головну роботу робить вода.

 

Ця унікальна споруда й надихнула на створення цікавої атракції – «На гостинах у старого млина».

 

– Кілька років тому створили музей, в якому можна побачити чимало цікавих речей: від жорен і кульманів до робочих інструментів, що використовувалися для обробітку землі, – розповідає організатор атракції Ліана Роднікова. – Торкнутися їх – це наче торкнутися давнини, джерел нашої історії, долучитися до прадавніх витоків нашого хліборобства.

 

А ще Коржова – це відчуття абсолютного спокою і насолоди природою, яких так не вистачає в міській буденності.

 

Для малюків розроблено майстер-класи, які в себе у господі проводять народні умільці.

 

– Можна навчитися робити ляльки-мотанки, познайомитися із старовинним ремеслом – гончарством, повправлятися у соломкарстві й ткацтві, – додає пані Ліана.

 

Особливо ж приємно те, що успіх Коржової надихнув і сусіднє село Полянецьке на відкриття власної атракції.

 

 

У Полянецькому запрошують до «Лялькової хати»

 

– Там запрошують до «Лялькової хати», де навчать виготовляти ляльки-мотанки. Місцеві жителі пішли ще далі, ніж ми, й навіть відкрили міні-готель «Сіновал», куди вже приїздили відпочивальники з Одеси, – відзначає Ліана Роднікова. – Нами ж цікавляться й школярі, і студенти, приїздять навіть сім’ями. Програму розширили: замість кількох годин тепер маємо розваги на увесь день, а вечір закінчується смачною юшкою на березі річки.

mlin2

У Пугачівці вчаться виплітати справжню казку з «Чарівної ниточки»

 

У мальовничому селі Пугачівка, що на Уманщині, тісно пов'язаний з цікавими українськими традиціями. А починається мандрівка селом із відвідування старовинної дерев’яної церкви, що збудована ще в 1761 році без єдиного гвіздка. Тут кожна ікона прикрашена вишиваним рушником зі своєю історією.

 

Проте не тільки історичними пам’ятками славиться село. Тут від покоління до покоління передаються вміння прядіння й ткацтва. Й справді не відірвати очей від чародійства, коли грудочка легкого, майже невагомого, пуху або пасмо вовни перетворюється на довгу і рівненьку, теплу і м’яку ниточку.

 

Секрети давнього ремесла – ниткопрядіння з різних видів сировини – відкриються відвідувачам захоплюючої атракції «Чарівна ниточка». У садибі майстрині Валентини Альошкіної живуть та з задоволенням спілкуються з гостями кролики і кізоньки, пух та вовна з яких потім перетворюються на теплі рукавички та шалики. А на городі росте льон, тоненькі стебельця якого за правильної обробки перетворюються на нитку, а потім і на тканину.

mlin3

Разом із «Чарівною ниточкою» гості помандрують у минуле Пугачівки, та візьмуть участь у цікавому квесті. Розв’язавши всі хитрі загадки та відшукавши скарби, відпочивальники складають карту, яка допоможе дістатися до будиночку, де проходить майстер-клас по виготовленню нитки на верстаті, – розповідає пані Валентина.

 

Пугачівка радо запрошує наймолодших гостей і дорослих, яким неодмінно припадуть до душі як сільська гостинність, так і чудові краєвиди, що відкриваються з сільської околиці. Є тут і річка, і озеро. На березі приготують смачну рибну юшку і запросять покататися на човні.

 

– Нещодавно ж вдалося здійснити давній задум – відкрити музей-світлицю, де зібрані давні ужиткові речі. Зносили їх всім селом, аж здивувалася такій небайдужості односельців. Також відкрили сувенірну лавку, де продаємо речі власної роботи, а також усілякі смаколики, зокрема, печиво з зерном льону, – відзначає пані Світлана. – Нині до нас активно приїздять групи з усієї Уманщини – від наймолодших вихованців дитячих садочків, до випускників шкіл.

 

 

Підготовлено за матеріалами вісника «Українське село по-новому»

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати