сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманчанин отримав медаль «Борець за Незалежність України»

  • Субота, 17 листопада 2018, 15:26

1Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету Уманського державного педагогічного університету Богдан Чорномаз отримав почесну нагороду ― медаль «Борець за Незалежність України».

Нагороду Богдану Чорномазу вручили під час наукової конференції «Історична роль Української Гельсінської спілки у відновленні незалежності Української держави (1988-1990 рр.)». Захід проходив 26-27 жовтня у місті Київ, зазначили у прес-центрі УДПУ.

 

00

Медаль Української гельсінської спілки була вручена Богдану Чорномазу головою ВО УГС Олесем Шевченком з нагоди 30-ліття Української Гельсінської Спілки.

1

Довідково.

Українська Гельсінська Спілка була однією з найвідоміших опозиційних організацій національно-демократичного руху кінця 1980-х ― початку 1990-х. Ця організація вивела український національно-демократичний рух на новий рівень, її активісти були серед тих, хто привів його до перемоги ― відновлення незалежності України в 1991 році.

2

Богдан Чорномаз ― колишній політв’язень, правозахисник, дисидент. У 1972 році під час навчання в інституті був заарештований за антирадянську пропаганду і агітацію. Засуджений на три роки суворого режиму у концтаборі для політв’язнів. У 1999 році визнаний жертвою політичних репресій і реабілітований.

1-1-742x1024

Нагадаємо, нещодавно уманські студенти разом писали радіодиктант національної єдності під назвою «Крила України».

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати