Художниця-самоучка з Умані поділилася секретами свого успіху в Європі

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Художниця-самоучка з Умані поділилася секретами свого успіху в Європі

  • П'ятниця, 01 грудня 2017, 16:53

odarka1Уманська художниця Одарка Дьома-Пісна вже намалювала понад 300 картин. Вона не лише підкорила своїм талантом Європу, а й отримала найвищу оцінку від видатної духовної постаті за портрет Патріарха Грузії.

Італія, Іспанія та Грузія двічі бачили виставки Одарки Дьоми-Пісної. Також картини української художниці оцінили у Парижі. А відомий італійський критик Laura Di Trapani внесла роботи талановитої уманчанки до свого каталогу картин 50-ти найкращих сучасних художниць світу.

Про шанси українських художників за кордоном, самоосвіту та власний творчий шлях Одарка Дьома-Пісна розповіла сайту vikka.ua.

odarka2

Одарка Дьома-Пісна живе в Умані. Першу картину вона намалювала в 11 років.

odarka3

«Це завдяки дідусю Івану Абрамовичу. Наразі йому 81 рік. Колись він малював, його брати теж художники. Дідусь брав мене малу з собою до парку "Софіївка", де створював картини. І мене, зокрема, малював. Але то була творчість для себе. Без спеціальної освіти за радянських часів ти не міг конкурувати з офіційними художниками», ─ розповідає уманчанка.

odarka14

Художниця теж не має спеціальної освіти. За фахом вона філолог. Але це не стало Одарці на заваді ─ малювати вона навчилася самостійно.

odarka5

«Довго виписувалася, шукала свій стиль. Працюю на межі між імпресіонізмом та постімпресіонізмом. Навчаючись у своїх улюблених художників Ван Гога, Модільяні, Моне, взяла від них техніку. Але найбільше мені підходить напрям арт-наїв ─ наївне мистецтво. Воно передає емоції. Це коли ти тільки щось побачив, пережив і одразу втілюєш», ─ пояснює Одарка Дьома-Пісна.

odarka6

В Україні уманчанка своїм талантом не заробляє, а здебільшого продає картини заради благодійності.

odarka13

«Україні наразі не до живопису. Я постійно проводжу тут виставки. Коли ж продаю в Україні картини, ці кошти йдуть на допомогу дітям з притулків та тим, хто потребує помочі. Продаю картини й за кордоном. За скільки ─ не скажу (посміхається). Найдорожча вартувала більш ніж 800 євро», ─ ділиться Одарка Дьома-Пісна.

odarka7

Серед її картин є особливе полотно ─ портрет Патріарха всієї Грузії Іллі Другого. Уманчанка каже, що завдяки цьому полотну отримала найціннішу для неї самої характеристику її робіт. Портрет вона презентувала на виставці в Грузії.

odarka9

«У жовтні цього року я була на прийомі у Патріарха. Влаштувати це було непросто. Я подарувала йому його портрет. Він узяв картину, подивився на неї, переглянув каталог і запитав: а ви справді українка? Я відповіла, що в мені повністю тече українська кров. А він сказав, що в мені дуже відчуваються грузинські почуття. Зазначив, що я здаюся йому напівгрузинкою ─ так точно відчула їхню країну», ─ пригадує художниця.

odarka8

Вона каже, що успіх прийшов до неї завдяки родині. Батьки у всьому підтримували, а 4-річна донька Злата була джерелом натхнення. 

446982

Одарка радить молодим українським художникам не зволікати та не вважати, що реалізовуватися за кордоном складно. За її словами, наразі талановитих українців охоче сприймає світ.

441351

«Раджу колегам стукати у всі двері. Знайдуться моменти, коли одна з них відкриється. Взяти участь у закордонній виставці або влаштувати там свою не так важко, як здається нашим молодим художникам. Декого лякає, що це потягне за собою великі витрати. Насправді кошти знадобляться тільки на проїзд та проживання. А можна взагалі відправити лише свої роботи. Виставка може відбутися і без фізичної присутності художника там», ─ радить художниця.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати