Уманчанин Михайло Святецький пройшов крізь пекло Іловайська

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманчанин Михайло Святецький пройшов крізь пекло Іловайська

  • Вівторок, 17 жовтня 2017, 17:30

mixaАТОвці говорити про війну не люблять. Болить душа, надто повільно гоїть рани час. І не дивно. Адже жахлива психологічна напруга здавлює тіло від спогадів: колись успішні міста перетворилися на місця відчайдушних боїв, де стіни «розписані» кулеметними чергами, поранені товариші ледь вгамовують біль, а зруйновані будівлі, які ще пам'ятають дзвінкий дитячий сміх, наскрізь пронизані уламками «градів»...

 

 

Важко. Та, мабуть, саме таке загартування волі спонукає всіх нас, а учасників антитерористичної операції й поготів, більше цінувати мир, радіти сонцю, як кажуть, бачити світло в кінці тунелю...

 

Повернувшись із зони АТО, Михайло Святецький наче й одразу увійшов у звичний для себе ритм життя: дім-робота, робота-дім. Та в ньому щось змінилося: став суворішим погляд, витягнулися у стриману смужку стиснуті губи. І без того не надто говіркий, Михайло ще більше мовчить. Він часто дивиться в небо, благаючи, аби закінчилось те, що розгорнулося на Сході країни, і повернути побратимів додому живими і неушкодженими...

 

Народився і виріс Михайло Анатолійович Святецький в багатодітній сім’ї бабанських колгоспників, де виховувалося троє дітей. Був найменшим. Як кажуть, зірок з неба не хапав але мав свою мету – здобути потрібну спеціальність Тож, закінчивши у 1995 році місцеву школу, вступив до Уманського технікуму механізації, звідки був призваний на строкову службу.

 

Армія, а потім здобута в профтехучилищі спеціальність зварювальника дозволили йому визначити чіткі життєві пріоритети, якими він і зараз вважає професіоналізм і чесність, відданість справі і віру у завтрашній день. А таке ставлення до життя дозволило знайти достойну роботу – сьогодні Михайло працює електромонтером у ВАТ «Уманські енергетичні мережі».

 

Свою долю-дружину Наталю, він зустрів ще за студентських часів. У 2000 році молодята побралися, а вже через рік лелека приніс у сім'ю первістка – Максима, ще через дев'ять років сім'я поповнилася донечкою Катрусею.

 

Саме ці найрідніші люди, його родина, стали для нього розрадою після повернення з АТО.

 

Вони створили для Михайла атмосферу розуміння і спокою, дозволили притупити біль і важкі спогади про війну.

 

І хоч Михайло Анатолійович не хоче говорити про це, та життєвий відрізок, проведений в самому пеклі війни – під Іловайськом, не можна викреслити ні з його біографі, ні з його пам'яті. Коли ти відчуваєш себе піщинкою, а над головою ревуть реактивні снаряди 300-міліметрового калібру... Про що будуть твої думки? Про життя? Смерть? Сім'ю? Чи перемогу? Мабуть у кожного було своє.

 

Особливо прикро було Михайлу те, що отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто воював під Іловайськом, гальмувалося тиловими бюрократами, і йому разом з бойовими побратимами довелося шукати справедливості аж в силових структурах.

 

Та, незважаючи на те, він все-таки вірить у людей. Він безмежно вдячний своїй родині, своїм близьким, побратимам-фронтовикам, друзям по роботі. Не залишає Михайла увагою і ТОВ «Агровіт», яке обробляє його земельний пай. Директор «Агровіту» Микола Бахчеван та радник із соціальних питань Василь Мельник завжди допоможуть, підтримають, на них можна розраховувати.

 

«Ці люди – поруч, в скрутну і добру годину допомагають, оточують увагою і на кожне прохання відгукуються, надаючи суттєву допомогу. А це – дорогого варте», – говорить Михайло.

 

Сьогодні М.А Святецький живе і працює з почуттям виконаного обов'язку. Він вірить, що війна закінчиться і в нашій країні буде мир. Адже заради цього він ризикував найціннішим – власним життям.

 

Джерело – Уманська зоря

Автор – Олекса Тепла

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати