сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Лариса Перун: "Господи, врятуй мою дитину!"

  • Понеділок, 26 листопада 2012, 00:00

Лариса Перін сама виховує хвору на ДЦП внучку МашуЛариса Перун, 50 років, не працююча

Народилася 1 листопада 1962 року в селі Юрківка Уманського району. З трирічного віку проживала в селі Паланка Уманського району, закінчила 8 класів школи. Навчалася в Умані в будівельному училищі, відвідувала вечірню школу. Вийшла заміж, народила двох дітей. Працювала у міській лікарні та в дитячому садочку №24. У 2000-му році помер чоловік. З 2006-го року сама виховує хвору на ДЦП внучку Машу. Оформила над нею опіку відразу після того, як від неї відмовилася біологічна мати, рідна дочка Лариси Перун.

 

Влітку 2006-го року моя дочка Наташа зібралася виходити заміж. Була на той час уже вагітною. Церемонію призначили на 17 червня, а 15-го числа ввечері її наречений сказав, що має іншу і одружуватись з Наташею не буде.

Лариса Перун сама виховує хвору на ДЦП внучку МашуВ грудні на сьомому місяці вагітності народилась Маша. Вага її при народженні була 1 300 г. Відразу ж поставили діагноз – рухові розлади та враження центральної системи. Пізніше в Охматдиті уточнили діагноз – ДЦП (дитячий церебральний параліч). За 5 місяців Наташа написала відмову від дитини.

Я покинула роботу (працювала буфетницею в Уманській міській лікарні). Оформила опікунство на себе. За 5 з половиною років життя свою рідну матір Маша бачила лише один раз. Називає її тьотьою Наташею. Мене ж кличе мамкою.

Що я їй насправді не мама, а бабуся, знає. Документ про відмова знаходиться в мене на руках, я показувала його Маші. Читала і пояснювала, що там написано. Не хотіла, аби хто з вулиці сказав Маші, що я їй не рідна мати. Вирішила, що краще їй дізнатись про це від мене.

Донька, мама Маші, вийшла заміж за іншого чоловіка, має з ним трьох діток: 2-ох, 3-ох і 4-ох рочків. Як у приказці – як не ялинка, то дитинка. Про Машу не питає, каже, що в неї інших проблем вистачає.

Веду щоденник. Все, що відбувається з Машею, записую в нього. Які ліки давали, які процедури робили, куди ми з нею їздили. Ось недавно була в мене опікунська рада – перевіряли, в яких умовах Маша живе. І про ваш візит теж зроблю тут запис (посміхається).

Відразу після народження Машу поклали в реанімацію, на п’ятий день завезли реанімобілем в Черкаси. Лікарі казали, що не виживе. Подруга підказала запросити до лікарні священика, аби той вихрестив дитину перед смертю. Батюшка Володимир погодився, і після хрестин сказав мені: «Я її іще вінчати буду.» А я йому: «Та що ви таке кажете? Вона ж не виживе, так лікарі кажуть». А він: «Слухайте мене. Я її вінчати буду».

Не робимо Маші ніяких прививок. Антибіотиків нам не можна. Якось вкололи нам дуже сильний, дитина вся посиніла, почала задихатись. Я бігаю по лікарні, кричу, аби зробили щось. Медсестра руками розводить, каже: «А я що? Мені сказали, я вколола». Тоді я впала на коліна, підняла доверху руки і скрикнула: «Господи, врятуй мою дитину!». Маша відразу ж глибоко вдихнула, личко порожевіло.

Тричі робили Маші важкі операції. Після однієї з них вона вісім місяців в гіпсі була вся нижче грудей. Дуже допомагають нам курси лікування в спеціалізованих санаторіях. Помітила, щоб від одного такого курсу зрушень у Маші більше, ніж навіть після двох операцій.

В серпні 2011-го року лікувались в санаторії Хаджибей в Одесі. Путівку нам пообіцяв іще в листопаді 2010-го року особисто Віктор Янукович. В поліклініці її нам довго не віддавали, казали, що немає, не прийшла іще. Мусила писати листа Тулубу (губернатор Черкаської області Сергій Борисовчи Тулуб – прим. ред.), розповідати, що і як. Після того листа з поліклініки бігом передзвонили, підганяли мене, аби швидко казала, коли мені зручно їхати. Їм з Черкас, мабуть, наганяй давали.

В грудні 2011-го року дали нам путівку в Трускавець. То було лікування за державний рахунок. Після його закінчення сказали нам приїжджати в червні 2012-го. Виписали рахунок на 18 828 гривень. Ходила, просила по людях і підприємцях. Хто так давав, хто позичав та й потихеньку назбирала грошей. Поїхали, пролікувались. Маша після того стала рівніше ходити і навіть бігати почала.

Як пройшли курс лікування в червні, виписали нам наступний рахунок – цього разу зі знижкою, на 17 544 гривні. Сказали приїжджати 3 грудня 2012 року. Квитки на потяг до Трускавці купила іще в вересні, а от на лікування маю лише незначну частину коштів.

Маша ходить у спеціальному ортопедичному взутті. Його нам надають безкоштовно. Єдине, що мусимо з Машею за ним їздити в Київ.

Лишився тиждень до початку лікування, а за зібрані на цей час кошти оплачу лишень кілька діб лікування. Продовжую ходити по людях, надіюсь встигнути зібрати всі необхідні кошти.

 

Допомогти зібрати кошти на лікування 5-річної Маші Бабич можна, перерахувавши кошти на картку ПриватБанку 5211 5373 2701 5694. Отримувач – Перун Лариса Олександрівна.

 

Юлія КРАСНОВИД

Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
#3 Юлія Красновид 04.12.2012, 09:47
Цитую Георгій:
Цитую Mineralka:
Донька, мама Маші, вийшла заміж за іншого чоловіка, має з ним трьох діток: 2-ох, 3-ох і 4-ох рочків. :-* Мда .... даром времени не теряют

Не суди і не судимий будеш. В кожного свій шлях і своя плата за нього...


Повністю з вами згодна. Не знайома особиста з біологічною матір'ю Маші, але її бабуся - повірте, це щось неймовірне! Вона заради своєї любимої внучки дістане всіх і все. І саме завдяки цьому Маша себе почуває значно краще, ніж могла б почуватись, аби бабуся не докладала всіх тих зусиль. Отце Володимир сказав про Машу, що він її іще вінчати буде, і це таки правда. Завдяки її бабусі та Господу Богу.
Цитата
 
 
+1 #2 Георгій 03.12.2012, 20:21
Цитую Mineralka:
Донька, мама Маші, вийшла заміж за іншого чоловіка, має з ним трьох діток: 2-ох, 3-ох і 4-ох рочків. :-* Мда .... даром времени не теряют

Цитую Mineralka:
Донька, мама Маші, вийшла заміж за іншого чоловіка, має з ним трьох діток: 2-ох, 3-ох і 4-ох рочків. :-* Мда .... даром времени не теряют

Не суди і не судимий будеш. В кожного свій шлях і своя плата за нього...
Цитата
 
 
#1 Mineralka 30.11.2012, 21:34
Донька, мама Маші, вийшла заміж за іншого чоловіка, має з ним трьох діток: 2-ох, 3-ох і 4-ох рочків. :-* Мда .... даром времени не теряют
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати