сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Людмила Козубенко: "Дітей привчити до доброти легше, ніж дорослих"

  • Середа, 12 вересня 2012, 10:20

Людмила Козубенко

Людмила Козубенко, 30 років, волонтер та координатор благодійної організації «Адреса милосердя» по Умані та регіону

Заміжня, мама трьох дітей: син Евген - 13 років, донька Джастіна 11 - років та донька Луїза - 1 рік. Благодійністю займається з вересня 2009 року. Має захоплення – виготовлення тортів та кулінарія.

Це продовження статті про благодійну діяльність Людмили Козубенко, яку ми розміщували на нашому сайті 23 серпня 2012 року.

Постійно шукаємо ті родини, яким можемо допомогти. Більшість сімей звертаються самі, знаходять нас через спільних знайомих. За когось нам розповідають сусіди та знайомі, бо часто люди соромляться своєї бідності.

Не беремося допомагати ледачим. Та не завжди повністю фізично здорова людина може на себе заробити. Якось працювали з однією дуже некрасивою жінкою. Має трьох діток, чоловік її покинув, а на роботу жінку цю ніхто не бере. Спочатку не вірила, сама з нею на співбесіди ходила. Але так воно і є – побачивши її обличчя, роботодавці відразу відмовляють. Зараз підтримуємо цю родину фінансово.

Ретельно перевіряємо кожну родину і дитину перед тим, як взятися їм допомагати. Цьому нас навчив один прикрий випадок. Якось вирішили на день Святого Миколая обдарувати діток-сиріт. Звернулись до одного з наших дитячих закладів. Вони підтвердили, що всі їхні вихованці зростають без батьків і залюбки приймуть подарунки від нашої організації. Назбирали грошей на 58 пакунків. Вартість одного коливалася в межах від 200 до 500 грн. Одному хлопчику вручили іграшкову залізницю. Він глянув на неї і скривився. Сказав, що це погана і в нього вдома краща є. Ми були дуже неприємно вражені.

Діткам з дитячого притулку потрібна увага. Непогану грошову допомогу заклад отримує від спонсорів. А от елементарного спілкування дітям не вистачає. Наразі шукаємо волонтерів, які згодились би проводити різноманітні заняття в притулку, організовувати свята, показувати вистави, проводити конкурси тощо.

Працівники притулку з великою засторогою беруть речі та гроші у фізичних осіб. Колись було таке: принесла бабуся до притулку ковдру. Сказала, щоб брали, їй не треба, а діткам пригодиться. Дарунок прийняли, подякували, занесли до пральні. За два дні приходить бабуся і вимагає повернути ковдру назад. Мовляв, передумала.

В рамках акції "Збери портфель до школи" планували допомагати діткам з малозабезпечених сімей виключно канцтоварами. Та благодійники разом з зошитами, ручками, олівцями приносили нам також шкільну форму, з якої уже виросли їхні дітки. Одна жінка навіть поклала до пакунка дві пари новеньких носочків: одні біленькі, для туфельок, інші, кольорові – для кросівок.

Якось в село до однієї дуже небагатої родини привезли фрукти. Один з хлопчиків, побачивши вперше в житті хурму, тихенько запитав у мами: «А навіщо вони нам помідори привезли? У нас же ж свої на городі ростуть.»

Час від часу навідуємось до Маші Бабич. Цій дівчинці 6 рочків, і вона просто дивовижна. Багато посміхається, говірка, має гострий розум. Народилась Маша з ДЦП, ії мама відмовилась від неї. Опікунство оформила на себе бабуся, виходжує дівчинку. Спочатку усе здавалось безнадійно, але зараз, завдяки величезній енергії Машиної бабусі справи йдуть на покращення. В серпні Маша мені дзвонила, хвалилась, що уже добре ходить.

Бабусю Маша називає «мамою». Дуже сердиться, коли хтось каже на неї «бабуся». В Маші асоціація: бабуся – значить старенька, старенька – значить, скоро помре.

Після зустрічей з неповносправними дітками приходжу додому і радію. Розумію, що всі мої найстрашніші проблеми – то ніщо порівняно з тими випробуваннями, які випали на їхню долю. Іноді беру своїх дітей з собою в притулок, це на них дуже позитивно впливає. Після одних таких відвідин 11-річна дочка підходить до шафи, викладає звідти усі свої речі, і показує мені: «Мамо, ось це я вже носила, і це вже вдягала, давай тепер з дітками з притулку поділимось».

Дітей привчити до доброти легше, ніж дорослих. А потім уже самі діти починають навчати своїх батьків.

 

 Юлія КРАСНОВИД

Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
+1 #1 Андрій Сторожук 31.05.2014, 12:16
:lol: Дякую за допомогу моїй сестрі Яні
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати