сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Зорепад над Уманню триває до 24 серпня

  • Понеділок, 13 серпня 2012, 11:53

Зорепади над УманнюСезон метеоритних злив розпочався 11 серпня в Україні. Він триватиме до 24 серпня. Астрономи кажуть - цьогоріч він буде надзвичайно яскравим - адже за їхніми прогнозами, над нами пролетить більше 130 метеоритів. Найкраще їх буде видно в центральній частині України.

Сергій та Людмила Олійники упродовж 7 років спостерігають за метеоритним дощем. Кажуть, для них це не лише феєричне видовище, а й доленосна подія, адже саме під час зорепаду - пара вирішила одружитися. Відтоді щороку в серпні - щасливе подружжя приходить на знакове для них місце та спостерігає за метеоритною зливою.

Серпневий метеоритний дощ астрологи називають Персеїдом. Він розпочинається, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля. Зорепад, що ми бачимо із землі - це уламки породи з хвоста комети. Потрапляючи в атмосферу Землі, вони спалахують. 

Марія Левченко, директор Вінницького планетарію: "Тобто, комета, яка оберталась навколо сонця необережно близько підійшла  до нього, а що таке комета – це замерзлі гази в яких  є тверді частиочки. Гази випарувалися, залишився рій частинок. Підлітає рій до землі, земля притягує і ось тоді буває чудесні зоряні дощі".

Маленькі персеїди рухаються зі швидкістю від 60 до 210 тисяч кілометрів за годину. Для людського ока вони здаються зірками, що падають. Вінничани залюбки за ним спостерігають.

І хоч пік падіння припав на ніч, яка була з неділі на понеділок, до 24-го серпня зоряний дощ все ще можна буде спостерігати з різних куточків планети.

Автори - Олена Бучацька, Олександр Семенов

Джерело - 5 канал

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати