сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані штрафують за миття автомобілів в ставках

  • Понеділок, 13 серпня 2012, 10:30

Уманчан штрафують за миття машин в ставкахЗа літо 2012 року з власників авто, які мили своїх «залізних коней» у водоймах Умані, стягнуто близько 7 тис. грн. штрафів.

Розповідає Юрій Мулько, голова Уманського міськрайонного товариства мисливців та рибалок:

- В нашій роботі тісно співпрацюємо з Управлінням екології. Тому маю службове посвідчення інспектора-еколога. Це дає мені право відслідковувати і штрафувати тих, хто завдає шкоду природі.

Тих, хто миє машини в ставках, ловити дуже легко. Приходжу на беріг ставочка, сідаю і холодку і чекаю. За годину-другу такі порушники самі приїжджають.

Також слідкую і за тими, хто влаштовує пікніки на природі. Як бачу компанію, що відпочиває, то під’їжджаю до них, фотографую їх та їхні авто, попереджую, що як за кілька годин вертатимусь і побачу, що вони лишили купу сміття після себе, то знайду їх і оштрафую. Такі попередження діють безвідмовно.

Довідка:

У майже всіх миючих засобах містяться ПАР – поверхнево-активні речовини та фосфати. Ці складники мають шкідливий вплив на довкілля. Складаються вони зі сполук, що активно споживаються мікроскопічними та нитчастими водоростями. Тому насичення водойми цими речовинами призводить до її масового цвітіння. Якби за ростом водоростей встигали розмножуватись їх споживачі (риби, комахи, молюски), то проблеми не було б, а так ці водорості згодом відмирають, починають гнити і отруюють воду сірководнем та метаном.

Одноразовий пластиковий посуд дуже шкідливий для здоров'я. Дослідники провели дослід. У пластиковий стакан була налита горілка. Через кілька хвилин вчені перевірили склад вмісту. У склянці була вже не горілка, а хімічний розчин з бісфенолом А, який викликає гормональні порушення. Європейські країни вже давно почали відмовлятися від пластика для виготовлення посуду. До того ж він не тільки завдає шкоди здоров'ю, але й розкладається у землі близько сотні років. Саме з цієї причини в розвинених країнах пластик замінюють папером.

Юлія КРАСНОВИД

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати