сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Традиційне Свято вареника пройшло в Малій Севастьянівці

  • Понеділок, 06 серпня 2012, 12:50

Свято вареника в Малій СевастьянівціВ неділю, 5 серпня, в селі Мала Севастянівка за22 км. від Умані відбувся фестиваль «Свято вареника». Присутні куштували вареники з різноманітними начинками, слухали українських пісень, танцювали та веселились від душі.

Свято проводили на території відпочивально-туристичного комплексу «Корчма», що знаходиться прямо на трасі Умань-Вінниця.

Розповідає організатор фестивалю Валерій Костюк, 54 роки, власник «Корчми»:

Свято вареника в Малій Севастьянівці- Свято вареника проводимо уже чи то 8-ий, чи то може вже й 10-ий раз. Основна наша ідея – пропагувати українську мову, кухню, традиції. Вітаємо і відзначаємо всіх, хто приїздить до нас в українському національному одязі. Гостей свята з кожним роком стає все більше. Є й такі, які з нами з самого першого фестивалю, як-от наприклад Тріо Гонта з Умані. Вони щороку приїжджають до нас і співають своїх гарних пісень.

Перша подія свята – нагородження гравців команд з пляжного волейболу. Ігри проводились тут же, на спортивному майданчику «Корчми» і закінчились якраз до відкриття фестивалю. Перше місце віддали команді з Умані, друге та третє – Теплику та Христинівці.

Далі обирають журі, яке ведуть до столів конкурсантів частувати вареники.

Учасник Свята вареників Ольга Вовнянко, 62 роки, пенсіонерка з Малої Севастьянівки:

Свято вареника в Малій Севастьянівці- Ми з іншими жінками нашого села вже не вперше приймаємо участь в Святі вареника. Цього року приготували вареники з 30-ма різними начинками. Є у нас і найбільший вареник – сподіваємось за нього отримати приз.

Наймолодша учасниця фестивалю – 12-річна Настя Дрозденко – самотужки приготувала і представила на розсуд суддів 2 глечика з основною стравою Свята. Найоригінальнішими начинками – ізюмом, горіхами, апельсином, ківі, бананами та іншими – здивували жінки з села Нараївка Гайсинського району. Оригінальний смак мали вареники з калиною. Цікавими також були вареники з йоштою (кажуть, то якийсь фрукт, гібрид агруса зі смородиною чи щось таке), пшоном, сливками.

Гість фестивалю Роман Гурочкін, 32 роки, приватний підприємець з Умані:

- На фестивалі я сьогодні в якості гостя. Про Свято вареників взнав випадково – зателефонувала знайома, запитала, чи не їду я сьогодні в Малу Севастьянівку. Я розпитав у неї, що там має бути і чого я туди маю їхати, потім взяв ноги в руки і за 20 хвилин ми з другом уже були тут. Атмосфера свята дуже подобається, все так просто і щиро. Вареники та інші страви дають куштувати безкоштовно, ще й припрошують. Думаю, наступного року теж тут буду.

Закінчилось свято, як годиться, нагородженням переможців по різним номінаціям, танцями та співами.

 

Юлія КРАСНОВИД

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати