сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

візитниця 1

Уманчанин "розвів" людей на 50 тисяч доларів

  • Четвер, 18 квітня 2013, 18:00

shahray42-річний Григорій Гриценко з міста Умань на Черкащині видурив у людей не менш як $50 тис. Обіцяв влаштувати на роботу за кордоном. Збирав гроші й документи. І зник. Понад рік переховувався від правоохоронців.

 

Скарги в міліцію почали надходити з 2011-го. Звернулися 23 особи.

 

— Він через знайомих знаходив нових клієнтів. За принципом мережевого маркетингу інформація передавалася від людини до людини, і кількість охочих поїхати на заробітки  зростала, — каже прес-офіцер Уманського міськвідділу міліції Людмила Поліщук, 41 рік.

 

Щоб отримати роботу, треба було дати завдаток. Поїздка на дев'ять місяців коштувала $1,5 тис., а на півтора року — $2,5-3 тис. Люди брали кредити, позичали у знайомих,  продавали майно.

 

— Я був за кордоном двічі. Влаштовувався на роботу через знайомих, — каже уманець Вадим Колесник, 37 років. — Товариш, з яким був у Фінляндії, розказав, що є пропозиція поїхати в Данію. Обіцяли 2600 доларів на місяць, офіційне працевлаштування на приватній свинофермі. У групі нас мало бути вісім осіб. Чоловік, який мав усе організувати, нібито займався цим не один рік, возив людей у Польщу й Німеччину. Товариш так добре все це розказав, що я вирішив поїхати. Усе треба було зробити швидко. Від покійного батька залишався "жигуль" старенький. Ми його продали з матір'ю і гроші вложили в цю поїздку. Віддав я 1500 доларів. Григорій написав розписку. Попросив документи — закордонний паспорт, ксерокопії українського паспорта і фотографії. Місяць минув — нічого не помінялося. Я почав понімать, що це розвод.

 

Посередник щоразу призначав нову дату поїздки. Грошей не повертав.

 

— То треба ще двох людей, бо без них фермер нас не приймає. Наступного разу — нібито поламався автобус і треба ждать, доки поремонтують. Після цього у перевізника закінчилися строки ліцензії. Тоді поїздку переносили, бо директор захворів. То нібито їздив у Данію до фермера. Причини мінялися часто. Зустрічатися з нами він не хотів, горили по телефону.  Гроші не вертав. Нам чудом вдалося забрати свої загранпаспорта. Ми пішли в міліцію. З групи двоє рішили заяв не писати.

 

30-річна Лариса Шевченко із села Івангород Христинівського району Черкащини хотіла поїхати на заробітки з братом Сергієм, 33 роки. На поїздку зібрали $5 тис.

 

— Друг батька розказав, що в нього є товариш, який відправляє в Данію. Я була впевнена в цій людині. Ми з братом познайомилися з Григорієм Гриценком. Він пообіцяв, що в Данії будемо за місяць. Ми частину грошей позичили, частину мама дала, брат машину продав. Він написав розписку: якщо поїздки не буде, то має вернути гроші. Зараз та розписка у міліції. Пройшов місяць. Григорій сказав, що карантин якийсь і ми поїхати не можемо. Я просила, щоб хоч половину грошей віддав. Він перестав брати трубку, відключив мобільний.

 

Григорія Григоренка затримали, він у СІЗО.

 

Джерело - Gazeta.ua

 

Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
#2 Юрій Красновид 18.04.2013, 21:23
Цитую Вячелав:
У мене прохання, якщо ви передруковуєте матеріал з інших видань, а точніше "копіпастите", слідкуйте і по можливості виправляйте помилки, які були в оригіналі. Зразу стає зрозуміло, що людина навіть не читала, те що вона "запостила". Так все ж таки, Григоренка затримали чи Гриценка? Чи їх було двоє :lol:

Дякуємо Вам за зауваження. Ми спробуємо встановити прізвище і по можливості внесемо зміни. Гарного Вам вечора ;-) З повагою, Юрій Красновид
Цитата
 
 
#1 Вячелав 18.04.2013, 19:26
У мене прохання, якщо ви передруковуєте матеріал з інших видань, а точніше "копіпастите", слідкуйте і по можливості виправляйте помилки, які були в оригіналі. Зразу стає зрозуміло, що людина навіть не читала, те що вона "запостила". Так все ж таки, Григоренка затримали чи Гриценка? Чи їх було двоє :lol:
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати