сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Як в Умані на будівництві нових котелень відмили десятки мільйонів гривень (ВІДЕО)

  • Четвер, 30 січня 2020, 11:09

Котельня УманьШокуючі факти, які приховують від уманчан. Три котельні в Умані, які перевели на біопаливо, насправді працюють на газу. Детальне розслідування щодо цієї теми провів Стопкор Черкащини. Представникам організації разом із експертом в галузі теплопостачання вдалось потрапити до котельні по вулиці Садова. Її збудували і запустили за 975 тисяч євро, узятих в кредит. Інформує Рідний Край.

Що там побачив Стопкор?

2 італійських газових котли по 1,5 мегавата кожен. І один твердопаливний український котел потужністю 1,5 мегавата з гордим написом Волинь Калвіс.

 

А тепер, що там не так?

Перше – це ціна. Два італійських котли з німецькими пальниками коштують максимум 60 тисяч євро. Український котел – 20 тисяч євро. Усі насоси, труби, димоходи, лічильники, проект, будівля. Нарахували максимум 300 тисяч євро. Ну нехай 400 тисяч – відкладемо 100 тисяч на непередбачувані витрати. Як то на джип чиновнику.

А на що потратили ще 500-600 тисяч євро? На відкати?

Так за ці гроші можна ще дві котельні збудувати!

Друге – це газове обладнання. Газові котли двоходові. Вони були актуальні десять років назад. Але не зараз. Таке враження, що в Умані поставили неліквід з якоїсь фірми. Котли, які дуже треба було комусь продати, бо їх уже ніхто не хотів купувати.

Третє – це котел на біопаливі. Він – не працює. Цей котел зроблений в Україні, експериментальна перша модель. Більше ніде, крім в Умані, вона не стоїть. Зварений з звичайної конструкційної сталі еСте 3. Тоді як імпортні котли роблять із спеціальної котлової сталі. Ви спитаєте, яка різниця? Все просто. Котлова сталь відпрацює 10-15 років. Конструкційна – максимум 2-3 роки. І котел потече. Тому він і не працює.

Четверте. Механічні теплові лічильники. Вони не підключені. І їх не підключать. Бо італійські насоси качають втричі більше, ніж ці лічильники можуть через себе пропустити.

Також ми відвідали і міську лікарню. Там твердопаливний котел броварського заводу. Він теж з конструкційної сталі.

Для чого ми це розповідаємо?

Щоб ці фейкові котельні перевірили. Узяли аналіз металу в топках твердопаливних котлів.

Щоб перевірили вартість робіт і вартість придбаного обладнання.

Щоб ці котельні перестали працювати на газу.

І щоб уманчанам перестали продавати старі Запорожці за ціною лендкрузера.

Бо гроші віддавати будуть з бюджету. А значить з наших кишень.

А на лендкрузері кататися будуть інші.

Нагадаємо, Уманська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом отримання 1,5 млн грн премій міським головою Умані Олександром Цебрієм, його заступниками та секретарями

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати