сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка»

  • Субота, 04 травня 2019, 16:39

соф00227 квітня ініціатор проекту реконструкції та розбудови дендропарку «Софіївка», народний депутат України Антон Яценко спільно з директором «Софіївки» Іваном Косенком урочисто відкрили оновлений парк та презентували нові окраси, що підкреслюють його первозданний вигляд.

Зокрема, в оновленому дендропарку «Софіївка» з’явилися:

  • багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;
  • пам’ятники засновнику парку, графу Станіславу Потоцькому та його дружині Софії;
  • найбільший за різновидністю в Україні сад магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні;
  • нові насадження таксодіума дворядного, клена Фрімана, горобини звичайної;
  • центральна алея та доріжки, викладені з гранітної бруківки;
  • експозиція з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої у 1838 р. під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 рр.).

соф001

Також в історичній частині «Софіївки» було проведено роботи для покращення естетичного вигляду парку та забезпечення комфортних умов для його відвідувачів:

― побудовано два нових туалети та реконструйовано туалет біля головного входу в парк;

― встановлено вказівники;

― зроблено реконструкцію огорожі по периметру парку;

― повністю оновлено системи автоматизованого поливу;

― проведено очищення річки Кам’янка;

― впорядковано торгівлю на території дендропарку.

соф002

З метою поповнення колекції рослин та озеленення Антон Яценко висадив у дендропарку саджанець дуба червоного.

соф021

«Оновлена історична частина дендрологічного парку «Софіївка» у місті Умань стає туристичною перлиною не тільки Умані та України, а й всієї Європи», ― зазначив народний депутат.

соф004

27 квітня всі відвідувачі «Софіївки» мали змогу поринути в атмосферу кінця ХVIII  початку ХІХ ст., яку створювали актори в стилізованих костюмах. Кожен міг послухати музику струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra у Павільйоні Флори та отримати безкоштовний портрет від уманських художників.

соф020

Кульмінацією вечора став феєричний виступ народного артиста України, соліста Метрополітен Опера у Нью-Йорку, Маестро Володимира Гришка, який заспівав біля комплексу водоспадів «Тризуб Посейдона».

соф030

Антон Яценко зазначив, що наприкінці травня у дендропарку буде відкрито відновлений «Звіринець», заснований графом Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки». 

соф007

«Те, що сьогодні "Софіївка" оновилася, це тільки завдяки Антону Володимировичу Яценку», ― зауважив директор дендропарку Іван Косенко.

соф025

За словами Антона Яценка, тепер «Софіївка» має всі шанси потрапити до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

соф009

«Переконаний, що оновлена історична "Софіївка", ввійде в історію, як один з найбільш відомих та унікальних туристичних об’єктів, що підніме імідж Умані, Черкащини та України на міжнародному рівні. Умань має розвиватись як міжнародний туристичний центр. Місцевих жителів має ставати більше, а туристів ще більше. Робитиму все можливе для цього», ― написав Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

соф010

Нагадаємо, що Антон Яценко ініціював проект реконструкції та розбудови дендропарку «Софіївка», а також добився виділення фінансування з держбюджету на його реалізацію.

соф011

Варто зазначити, що вхід до дендропарку «Софіївка» є і буде безкоштовним для жителів міста Умань та Уманського району. Це питання теж було вирішено за ініціативи Антона Яценка.

соф012

соф013

соф014

соф015

соф016

соф017

соф018

соф003

 

соф019

соф022

соф023

соф024

соф006

соф026

соф027

соф028

соф029

соф031

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати