сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані відсвяткували День туркменської дині

  • Вівторок, 14 серпня 2018, 14:16

3В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відсвяткували загальнонаціональне свято Туркменістану ― День туркменської дині.

З нагоди свята в УДПУ була організована зустріч з активом туркменських студентів.

Ініціатором святкового заходу був директор Українсько-туркменського культурно-освітнього центру Олександр Лаврик, а також завідувач відділу по роботі з іноземними студентами Надія Ремезовська.

00 1

У прес-центрі УДПУ зазначили, що всі присутні на зустрічі мали змогу посмакувати справжньою туркменською динею, насолодитися чудовим ароматом національного продукту Туркменістану, а також обмінятися враженнями та емоціями з цього приводу.

2 1

Довідка.

Щорічно у другу неділю серпня весь Туркменістан, зокрема баштанники та ринкові торговці, відзначають День туркменської дині (туркм. Gawun baýramy). Свято було засноване в 1994 році першим президентом країни Сапармуратом Ніязовим.

4

На території Туркменістану вже кілька тисячоліть вирощують баштанні культури, в тому числі дині. Це підтверджують археологічні знахідки. 

5

Туркменські дині й донині залишаються улюбленими ласощами жителів багатьох країн. А в самому Туркменістані вони вважаються частиною великої спадщини, національним багатством, символом таланту і працьовитості місцевих хліборобів та гідним продовженням традицій предків.

3

В даний час в Туркменістані вирощують понад 440 сортів динь. Скоростиглі та зимові, величезні, як валуни, і величиною з яблуко, солодкі туркменські дині стали символом гармонії людини з природою. Максимум сонця і мінімум води дали туркменській дині смак і аромат, який ні з чим не можна сплутати.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати