сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Фонтани «Перлина Кохання» в місті Умань назвали одним з найкрасивіших місць України

  • Вівторок, 15 травня 2018, 17:47

20953287 104534213613419 4217920009469435039 nЗ приходом весни у багатьох містах України стартував сезон фонтанів. Сайт CityOboz визначив найбільш видовищні комплекси та сформував рейтинг. 

До списку найкрасивіших місць в Україні потрапили й фонтани «Перлина Кохання» в місті Умань.

 

«Перлина Кохання» в Умані

Світломузичний фонтан «Перлина Кохання» в Умані запрацював 25 червня 2017 року. Комплекс фонтанів є одним з трьох найбільших в Україні. «Перлина кохання» — єдиний в Україні фонтанний комплекс на суші, на водному екрані якого транслюються світломузичні шоу.

Унікальність фонтанів також полягає у тому, що вони знаходяться і на суші, і на воді. Основна чаша фонтану зі світломузичним шоу та шоу на водному екрані, а також три статичних фонтани зі світлодинамічною підсвіткою, колір якої не повторюється впродовж дня, розташовані на суші. Світлодинамічний плавучий фонтан знаходиться в Осташівському ставі.

Площа основної чаші головного фонтану становить 450 квадратних метрів, а водного екрану ― майже 200 квадратних метрів. Висота струменя води плавучої конструкції становить 19 метрів, а статичних фонтанів ― 1,9 метра.

Назву «Перлина Кохання» вибрали самі уманчани під час онлайн-голосування у соцмережах.

Оскільки комплекс побудовано у сквері імені Тараса Шевченка, поруч з фонтанами встановлено скульптуру у вигляді книги з цитатою «І буде варт на світі жить, як матимеш кого любить» з поеми Тараса Шевченка «Москалева криниця». З цього ж вислову розпочиналося кожне шоу на водному екрані «Перлини кохання». Образ дівчини із першого водного шоу було створено за картиною Тараса Шевченка «Катерина».

Ініціатором проекту з реконструкції скверу імені Тараса Шевченка та будівництва комплексу фонтанів «Перлина Кохання» в Умані є народний депутат України Антон Яценко. Саме завдяки його підтримці вдалося втілити у реальність цей дивовижний проект.

Плавучий фонтан у Вінниці

Вінницький фонтан входить в десятку найбільш видовищних фонтанів світу. Крім того, це найбільший плавучий фонтан Європи. Його збудували у 2011 році на річці Південний Буг поблизу острова Кемпа.

Довжина споруди становить 97 метрів, ширина ― 10 метрів. Висота центрального струменя досягає 70 метрів. На водному екрані фонтану показують музичні відеоролики у форматі 3D. Унікальний комплекс і тим, що на зимовий період конструкцію опускають на дно річки.

«Фонтан життя» в Запоріжжі

Цей незвичний фонтан встановили у 2004 році на площі Маяковського в пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи. Фонтан у вигляді великої кулі обертається під дією води. Ця куля ― найбільша в Україні. Її вага становить 3,8 тонни, а діаметр ― 1,3 метра.

Навколо фонтану встановлено вісім символічних кам'яних скульптур. Зокрема, козак Мамай, як символ незалежності та волелюбства українців, а також фігура «Чорнобиль» у пам'ять про всіх ліквідаторів аварії на атомній станції.

Фонтан «Білий лебідь» у Дніпрі

Плавучий світломузичний фонтан «Білий лебідь» розташований на набережній Дніпра. Його запустили у 2005 році. Центральний струмінь конструкції піднімається на висоту до 50 метрів, а рух бічних струменів нагадує змахи крил лебедя. Фонтан виглядає захоплююче і вдень, і ввечері.

Фонтани на Площі Ринок у Львові

01

По периметру Площі Ринок у Львові розташовані чотири скульптури-фонтани: бога морів Нептуна, його дружини Амфітрити, богині полювання Діани та героя Адоніса. Водний комплекс більше схожий не на фонтани, а на колодязі. Вода з них не б'є, а витікає двома струменями.

Скульптури були встановлені на початку XIX  століття. Колись у наповнених водою чашах люди мили овочі та фрукти, а також поїли коней. Тепер це місце, де призначають зустрічі та збираються вуличні музиканти.

Фонтан-альтанка «Дзеркальний струмінь» у Харкові

Фонтан «Дзеркальний струмінь» є першим офіційним символом міста. Його побудували ще у 1947 році. Кілька років тому було встановлено різнокольорове підсвічування.

Фонтан-альтанка входить до знаменитих «Семи чудес Харкова». Розташований водний комплекс на Сумській вулиці в сквері Перемоги, навпроти Харківського театру опери та балету.

Фонтан «Аркадія» в Одесі

Це перший в Одесі та другий в Україні світломузичний фонтан. Комплекс на набережній в Аркадії відкрили у 2014 році. Десятки 20-метрових різнобарвних струменів води щовечора б'ють з величезного басейна в небо під музичний супровід.

Фонтани на Русанівці в Києві

На Русанівській набережній у Києві знаходяться одні з найбільших фонтанів столиці та країни. Побудовані вони були у 70-х роках минулого століття. У 2012 році фонтани закрили на реконструкцію. Оновлений комплекс запрацював у 2016 році.

Уздовж Русанівського каналу розташовано 10 гейзерних фонтанів, які підсвічуються. Струмінь піднімається на висоту до 30 метрів під музичний супровід.

Фонтани на Майдані Незалежності в Києві

Одні з найбільш вражаючих фонтанів України. Висота найвищого струменя води становить 35 метрів. Тут працює 75 насосних агрегатів, 18 акустичних систем та понад 600 світлодіодних світильників.

Під час Революції гідності фонтани зруйнували, і їх довелося відбудовувати. Комплекс не працював впродовж трьох років. Відкриття оновлених фонтанів було присвячене «Євробаченню 2017».

Роботу фонтанів на Майдані супроводжує класична музика і композиції, які обрали самі кияни шляхом голосування. Яскраве світлодіодне підсвічування створює романтичну атмосферу.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати