Стадіон «Уманьферммаш»: подарунок уманчанам чи кіт у мішку?

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Стадіон «Уманьферммаш»: подарунок уманчанам чи кіт у мішку?

  • Четвер, 19 жовтня 2017, 17:51

umanfermmashБільше тижня Виконком Уманської міськради поширює по соцмережах новину про те, що мер Олександр Цебрій нарешті «відвоював» стадіон у  ПАТ «Уманьферммаш». Тепер споруда є власністю міста. Що ж криється за передачею стадіону в комунальну власність?

На сайті Виконкому Уманської міської ради — фотографія усміхненого Олександра Цебрія, який тисне руку гендиректору ПАТ «Уманьферммаш» Анатолію Ліпкану. Вони щойно домовилися про передачу стадіону у комунальну власність. «Стадіон повертається під опіку міста», — значиться над знімком. Оптимістична заява, за якою криється кілька неприємних фактів.

По-перше, поки стадіон належав ПАТ «Уманьферммаш», підприємство за власний кошт підтримувало на ньому порядок. Тепер платити за обслуговування споруди доведеться з міського бюджету. Це трохи більше ніж 1 млн гривень на рік.

По-друге, стадіон збудовано на землі, яку підприємство «Уманьферммаш» орендувало у міста. Щороку до міського бюджету надходило близько 1,5 мільйона гривень. Тепер місто цих коштів отримувати не буде.

По-третє, стадіон у якому стані був, у такому і залишився. Ніяких змін впродовж тривалого часу на ньому не спостерігалось і навряд чи вони будуть тепер. Передача стадіону в комунальну власність нічого не змінила для уманчан, але лягла непосильним тягарем на плечі міста.

На сайті Виконкому вказано, що тепер Умань зможе приймати всеукраїнські та міжнародні змагання. Дійсно, «Уманьферммаш» розрахований на 7 552 глядачів. Але, що цікаво, з моменту реконструкції у 2014 році стадіон прийняв усього один міжнародний матч — між футбольними збірними України та Ізраїлю серед ветеранів.

Варто зауважити, що Анатолій Ліпкан «подарував» місту лише стадіон. «Золоту» землю поряд зі спорудою, де планується будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з готелем, він завбачливо залишив собі. Звісно, на відміну від стадіону, такий комплекс буде приносити хороший прибуток, а не суцільні витрати. Тож віддати збитковий стадіон місту і таким чином зняти з себе фінансовий тягар — це хороше управлінське рішення.

Передачу стадіону «Уманьферммаш» у комунальну власність різко розкритикував народний депутат Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook:

«На сьогоднішній день у місті Умань не проводиться таких масових заходів. <…> І абсолютно логічно було б на ті заходи, які потрібно провести, орендувати стадіон, аніж щороку витрачати такі шалені гроші на його утримання».

Звісно, дарованому коню в зуби не дивляться. Але факт залишається фактом — подарунок, про який «героїчно» домовився Олександр Цебрій, коштуватиме уманчанам понад 2,5 мільйона гривень на рік. Ці гроші могли б піти на пільгові перевезення, ремонт дитсадків, шкіл та лікарень міста.

Отримати подарунок завжди приємно. Але не тоді, коли за нього потім треба віддати кругленьку суму з власної кишені.

Припускаємо, що тепер багато проблем, які турбують уманчан, залишаться невирішеними, оскільки кошти з міського бюджету будуть іти на утримання стадіону.

 

Спеціально для сайту «04744» статтю підготувала журналіст Вероніка Вишинська

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати