сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманчани заборгували за тепло близько 8 мільйонів грн

  • П'ятниця, 06 жовтня 2017, 14:00

teploНа початок опалювального сезону 2017-2018 р.р. уманчани заборгували за тепло 8 млн. 027 тис. 649 грн.

 

 

Оскільки підприємство є споживачем, яке закуповує природній газ, то, відповідно, у нього наразі немає коштів, щоб розплатитися з газопостачальником.

 

Відповідно до ст. ст. 67,68 Житлового кодексу України, п.18 про Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, споживач зобов’язаний щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим, проводити оплату послуг за спожиту теплову енергію.

 

Проте, ще до настання опалювального сезону боржниками «Уманьтеплокомуненерго» є 1611 споживачів. А це майже 11% від загальної кількості абонентів.

 

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння заміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

 

Для повернення заборгованості за спожиту теплову енергію юридичний відділ Уманського комунального підприємства «Уманьтеплокомуненерго» змушений звертатись до суду.

 

Так, у разі задоволення позову, судовий збір стягується зі споживача. А це становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Боржнику прийдеться сплатити ще й виконавчий збір, який становить 10% від суми заборгованості.

 

Право громадян на реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги закріплено у Законі України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» та Порядком погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги затвердженим Постановою Кабінету міністрів № 976 від 27 червня 2007 року.

 

Володимир Прокулевич, юрисконсульт "Уманьтеплокомуненерго" пояснює, що реструктуризація боргу це, справді, хороший вихід із ситуації, що склалася. В такому разі полегшуються умови погашення боргу за рахунок зміни строків.

Тобто споживач, який має борг за оплату комунальних послуг, зокрема і з теплопостачання, має право звернутись до підприємства з приводу реструктуризації.

 

Борг розділяється рівними частинами, і сплачується щомісячно, разом з поточними платежами за теплову енергію або з обов’язковою платою по субсидії.

 

Для укладання договору реструктуризації за централізоване опалення в місті Умань, необхідно сплатити не менше ніж 20 % суми заборгованості, та разом з розрахунковою книжкою на опалення, паспортом та ідентифікаційним кодом власника звернутись до відділу збуту Уманського комунального підприємства «Уманьтеплокомуненерго», що знаходиться за адресою: м. Умань, пров. Грінченка 4 (бувший Мілованова). Графік роботи: пн-чт: 8.00-16.15, пт: 8.00-15.45, обід 12.00-13.00.

 

За більш детальною інформацією потрібно звертатись за телефоном : (04744) 3-64-15.

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати