сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Ленінопад в Умані: яка доля спіткала вождя? ВІДЕО

  • Понеділок, 18 вересня 2017, 13:30

leninМаштабне святкування "Ленінопаду". Так можна було назвати у деяких містах України процес демонтажу пам’ятників Володимиру Іллічу Леніну. Залучали техніку, натовпом тягнули за троси, добивали ногами і все це під патріотичні вигуки з натовпу. Місцями доходило до судів за Ілліча та його "захисників" зі зброєю.

 

 

Видання Zabeba.li повідомляє, як демонтовували уманського Ілліча та яка його спіткала доля.

 

Пам’ятник Леніну стояв на площі Соборності в Умані. Знесли постамент 22 лютого 2014 року. «Попрощатися» з вождем прийшли кілька тисяч містян.

 

 

Тоді ж ходили чутки про те, що придбав виготовлений із бронзи пам’ятник член виконкому Уманської міської ради Микола Поліщук. Гроші від покупки мали спрямувати на дитячі притулки. Однак пам’ятник ще й досі не реалізували.

 

Як розповів один із ініціаторів демонтажу, нині — депутат міської ради Сергій Яремчук, не обійшлося без конфліктів.

 

— Пам’ятник звалити було складно, адже він фіксувався до плити анкерними болтами. Ми попрохали будівельників, щоб допомогли їх зрізати, організували кран, вантажівку. Але потім приїхали двоє чоловіків, які почали говорити: «Не ви встановлювати, не вам руйнувати». В одного із них була рушниця, — розповідає депутат.

 

Активісти застосували силу до озброєного, щоб уникнути трагічних наслідків,та віддали його в руки поліції. Опісля обурений натовп вже не хотів «мирного» демонтажу: Леніна просто за троси зіпхнули з постаменту. Під час падіння відлетіла рука, яку віддали на зберігання в Уманський краєзнавчий музей.

 

— Після демонтажу було кілька пропозицій від підприємців та навіть закордонних музеїв. Телефонували із Латвії, де є музей демонтаваних пам’ятників Леніну. Але потім ця пропозиція зникла, адже впали сотні Ленінів в Україні, вони взяли для музею менший за розмірами, — розповідає ініціатор демонтажу.

 

Усі роботи виконали без залучення бюджетних коштів. Нині пам’ятник перебуває на відповідальному зберіганні на території швейної фабрики. Кажуть, що виставляли пам’ятник на продаж в інтернеті, однак тоді покупців не знайшли. Намір продати пам’ятник не полишили, виручені кошти обіцяють спрямувати в бюджет розвитку міста.

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати