сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Коли і як в Умані хасиди відзначатимуть Рош Ха-Шана?

  • Неділя, 09 липня 2017, 13:21

xasЄврейський Новий рік щорічно відзначається євреями усього світу. Це знаменне свято носить назву Рош Ха-Шана і є символічним днем, який і починає відлік іудейського року. У 2017 році це велике для євреїв свято відзначається 21 вересня, у четвер, - повідомляють на порталі 2017pik.pp.ua.

 

 

А починається святкування з 20 вересня і триває по 22 вересня. Прикметно, що кожен рік дні Рош Ха-Шана «плавають» і не мають точних термінів і усталених дат.

 

Єврейський Новий рік 2017: якого числа, дата свята

 

Ми звикли до обчислення часу за григоріанським календарем, але у євреїв все зовсім не так. Вони живуть за місячним календарем і Рош Ха-Шана в прийдешньому році буде ознаменувати прихід 5778 року.

 

Отже, дні свята Рош Ха-Шана на найближчі роки:

 

У 2017 році — настане 5778 Рош Ха-Шана – 21 вересня (з вечора 20 вересня за вечір 22 вересня, з середи по п'ятницю).

 

У 2018 році – настане 5779 Рош Ха-Шана – 10 вересня (з вечора 9 вересня на вечір 11 вересня, з неділі по вівторок).

 

У 2019 році – настане 5780 Рош Ха-Шана – 30 вересня (з вечора 29 вересня за вечір 1 жовтня, з неділі по вівторок).

 

У 2020 році – настане 5781 Рош Ха-Шана – 19 вересня (з вечора 18 вересня за вечір 20 вересня, з п'ятниці по неділю).

 

У 2021 році — настане 5782 Рош Ха-Шана – 7 вересня (з вечора 6 вересня за вечір 8 вересня, з понеділка по середу).

 

В 2022 році — настане 5783 Рош Ха-Шана – 26 вересня (з вечора 25 вересня по 27 вечір вересня, з неділі по вівторок).

 

Суть свята

 

Рош Ха-Шана є символом створення Всевишнім нашого світу, а, точніше, шостого дня, того самого дня, коли Бог створив першу людину, і назвав його Адамом. Рош Ха-Шана символізує початок нового року і завершення року, який підходить до свого завершення.

 

З давніх часів вважалося, що саме в Рош Ха-Шана Господь Бог записує центральні події, які мають статися з людьми в майбутньому році, в Книгу Життя. Іншими словами, саме напередодні єврейського Нового року зумовлюється доля людства на весь рік вперед. Це час Божого Суду над людьми. На небі у цей день вирішується, хто буде жити у достатку, або ж у злиднях, а кому судилося померти.

 

І молитовні служби, які обов'язково проводяться в цей час, сповнені покаяння і вихваляння, вони повинні вплинути на вердикт Творця. Богослужіння в Рош Ха-Шана покликані спрямувати думки кожної людини на самоаналіз і щиру сповідь перед Богом і самим собою. Тим не менш, саме віра в те, що Всюдисущий Творець бажає своїм дітям лише добра, і перетворює Рош Ха-Шана в справжнє свято.

 

Звук шофара

 

Є у євреїв чудове повір'я – на Рош Ха-Шана кожен повинен почути звук баранячого рогу – шофара – і тоді їх життя складеться щасливо. Весь майбутній рік кожної людини, чиє вухо вловило глас шофара, будуть переслідувати удача, здоров'я, лад в сім'ї і на роботі.

 

Крім народної прикмети, є у народу ізраїльського і релігійне значення звуком шофара – він служить нагадуванням кожному про те, що настав час прокинутися, відкинути від непотрібного, повернутися до Бога, творити добрі справи.

 

Традиції і звичаї Рош Ха-Шана

 

Протягом цілого Элула євреї готуються до свята, підносячи молитви і проговорюючи слова покаяння. Вранці сурмлять в шофар.

 

Упродовж двох днів Рош Ха-Шана прочани ходять в школу, слухають молитви, моляться самі. А в другій половині першого дня прийнято ходити на водойми і кидати в проточну воду крихти хліба – вони символізують людські гріхи. На вулицях, звучать слова привітання та побажання щасливого року: «Шана Това!».

 

Рош Ха-Шана є сімейним святом. Неможливо уявити єврейський Новий рік без душевних посиденьок за столом, звуки шофара і, звичайно, не обійдеться свято без милих душі і серця подарунків. Природно, кожна людина хоче, щоб її життя було «м'яким та солодким», саме тому, на столі у велике свято повинні стояти страви, що є символом і побажанням щасливого і «повного» року:

  • бараняча голова, щоб завжди перебувати не «в хвості», а «на чолі»;
  • риба, як символ родючості;
  • морква, порізаний кружечками, як нагадування про золоті монетки;
  • фрукти і овочі, як ознака сильного, багатого врожаю;
  • солодка хала з родзинками, щоб весь рік був здоровим, «солодким», «повним»;
  • шматочки яблук в меду, щоб рік був щасливим.

 

Не варто забувати, що всі заборони та обмеження, які застосовуються у шаббат, не можуть бути порушені навіть в Рош Ха-Шана. Проте дозволяється приготування їжі при деяких обставинах, незважаючи на шабат.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати