сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Як уманчанам зареєструвати місце проживання дитини?

  • Середа, 10 травня 2017, 10:05

umanВідповідно до Правил реєстрації місця проживання осіб в Україні, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. No207, яка набрала чинності 05.04.2016 року, батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

 

 

До 05.04.2016 року реєстрація місця проживання малолітніх дітей здійснювалась під час оформлення паспорта громадянина України по досягненню 16 років, шляхом проставлення в паспорті штампа реєстрації місця проживання особи.

 

Відомості про місце проживання, а не реєстрація місця проживання малолітніх дітей, фіксувались в будинкових книгах.

 

На сьогодні підтвердженням реєстрації місця проживання дітей є Довідка про реєстрацію місця проживання, видана органом державної реєстрації.

 

Для реєстрації місця проживання дитини один з батьків аби дитина, якій виповнилось 14 років, самостійно подає до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП):

 

1. Заяву про реєстрацію місця проживання особи/малолітньої дитини;

 

2. Свідоцтво про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку);

 

3. Квитанцію про сплату адміністративного збору;

 

4. Документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди); рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію місця проживання (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

 

5.Паспорти громадянина України батьків.

 

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності адміністратора ЦНАП, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коди місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

 

За реєстрацію місця проживання справляється адміністративний збір у розміри 13 грн. 60 коп. (станом на 1 січня 2017 року).

 

Форми заяв можна завантажити, переглянути та роздрукувати на офіційному сайті Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Уманської міської ради за посиланням: www.cnap.uman-rada.gov.ua.

 

Джерело – Уманська зоря

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати