сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Поліція застерігає уманчан бути обережними при здійсненні платежів в Інтернеті

  • Четвер, 02 березня 2017, 10:18

phishing infographic - копия 2

У звязку з тим, що присутність Інтернету в нашому житті стає дедалі більшою, цим часто користуються люди зі злочинними намірами. Як зазначає речник Уманського відділу поліції у ГУНП в Черкаській області Леся Усенко, шахраї стають винахідливими і вигадують нові способи, аби виманити в користувачів веб-мережі кошти. Тому уманчан просять бути особливо обережними та пильними при здійсненні розрахунків в Інтернеті.

 

Як зазначає представник прес-служби Програми SAFE CARD Анна Дзюба, лише за 2016 рік кількість зафіксованих в Україні шахрайських сайтів зросла в 4,5 разиЗлодії отримують карткові дані громадян, маскуючись під веб-ресурси платіжних сервісів і банків. Для крадіжок грошей з карток використовують популярні в інтернеті послуги. Це може бути придбання дешевих авіа квитків, онлайн-кредитування на картку або фейкові сайти з поповнення мобільного рахунку. Часто шахрайські ресурси маскуються під офіційні web-сторінки інших платіжних сервісів.

 

Лише за декілька днів роботи один такий ресурс виманює дані 800–2500 карток громадянПеред користуванням послугами ресурсів перевіряйте чи вони не входять до переліку фішингових сайтів – «Чорний список сайтів».

 

Якщо ви не потрапили до пастки злодія, але була спроба заволодіння вашими коштами, потрібно повідомити про інцидент у кіберполіцію. Найпростіший спосіб – через форму на сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

 

На сайті Асоціації ЄМА (ema.com.ua) реалізовано функціонал «Повідомити про фішинговий сайт», за допомогою якого можна проінформувати Асоціацію про підозрілий веб-сайт.

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати