04744.info Сайт міста Умань

top panarama
A+ A A-

Уманське літературне життя відзначило своє 200-річчя. ФОТО

  • Четвер, 08 грудня 2016, 20:06

lit.zhyttya3 - tittleНа початку грудня в Умані відбулася знаменна подія – відзначення започаткування організованого літературного життя на Уманщині. В актовій залі Уманського агротехнічного коледжу зібралися літератори, письменники, члени літературного об’єднання «ЛІТо», філологи, бібліотекарі, поціновувачі поетичного слова – усі патріоти рідного міста, - інформує Уманська міська рада.

У 1815-1816-х роках учні при монастирі заснували літературний гурток «ЗА-ГО-ГРА» - від прізвищ Залєський, Гощинський та Грабовський. Згодом це явище у Європі назвали «українською школою» в польській літературі. Впродовж 200 років в місті жили, працювали і творили сотні знаменитих письменників, які описували місто, події, залишивши на папері свої спогади, бачення і свої прізвища для нащадків.

lit.zhyttya

У своєму виступі голова літературного об’єднання «ЛІТо», ініціатор та організатор свята Ніна Михайлова пов’язала внесок всіх поколінь літераторів в єдину канву літературної біографії Уманщини. Представники літературних осередків міста, створених в навчальних закладах ще в ХІХ - початку ХХ століття, знайомили присутніх із літературним надбанням відомих письменників своїх колективів, здобутками нинішніх гуртківців.

lit.zhyttya1

У заході взяли участь представники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Уманського національного університету садівництва, Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка, Уманського агротехнічного коледжу, Централізованої системи бібліотек, краєзнавчого музею, Управління праці та соціального захисту населення.

lit.zhyttya2

У святі взяли участь тріо «Гонта» в складі заслужених працівників культури України В.Купчика, В.Семенчука та П. Волошина.

Начальник відділу культури Тетяна Гейко вручила грамоти організаторам та активним учасникам Уманського літературного об’єднання.

lit.zhyttya3

 

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати