сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані вперше пройдуть Дні європейської спадщини. ПРОГРАМА

  • П'ятниця, 16 вересня 2016, 16:02

sofa24 та 25 вересня 2016 року в Умані вперше пройдуть Дні європейської спадщини. За запрошенням міста Львів Умань приєднується до європейського проекту щодо привернення уваги до культурної спадщини, - пише сайт Уманської міської ради.

Зазвичай головними критеріями цих днів є те, що вони проходять у вересні по всій Європі; перевага надається тим об’єктам, які, як правило, не відкриті для огляду; у будівлях, де проходитиме екскурсія, проводитимуться тематичні виставки, концерти, майстер-класи тощо.

dni

Відвідання пам’яток є безкоштовним, проте необхідна попередня реєстрація. Тут необхідно надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. заявку на участь, де обов’язково вказати:

- прізвище, ім’я, по батькові;

- вік;

- контактний телефон, e-mail;

- місто (якщо Ви не з Умані);

- екскурсію, яку обрали;

- час проведення екскурсії.

Уманчани та гості нашого міста за два насичені Дні європейської спадщини зможуть обрати прогулянку історичними місцями Умані на будь-який смак, а саме:

  • Екскурсія «Таємничі підземелля Василіанського монастиря»

Тут Ви ознайомитесь з 250-літньою історією монастиря, сповненою величних і трагічних подій, відчуєте подих минулих часів, згадаєте постаті яскравих особистостей, чиї імена вплетені в долю міста Умань.

  • Екскурсія «Неймовірні історії університету»

Екзотичні рослини буяють в серці України. Закарбовані на сторінках давніх книг надбання науки та історії з життя спудеїв понад 170-річної давнини оживають перед сучасниками. Рідкісні представники флори й мінералів України знайшли друге життя й постають перед очима відвідувачів. Сумніваєтеся? Завітайте на екскурсію до Уманського національного університету садівництва!

  • Екскурсія «Цікаві факти з історії уманських шкіл»

Ви дізнаєтесь багато захоплюючих фактів з життя навчальних закладів Умані, поринете у вир історії, здійсните цікаву та захоплюючу подорож від періоду козацтва до сьогодення. Також ознайомитеся з колекцією старовинних підручників та рукописного приладдя.

  • Фотовиставка та екскурс в історію будівлі головного корпусу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини «Історія та сучасність «старого корпусу» УДПУ»

«Історія та сучасність «старого корпусу» УДПУ»  ̶  це фотовиставка з екскурсом в історію створення та існування будинку, який завжди був окрасою міста, а нині є головним корпусом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Уманчани та студенти звикли називати будівлю «старий корпус», але мало хто знає, що побудований він ще на початку ХХ ст. як міський прибутковий будинок, а пізніше тут знаходилася і міська управа. Виставка фотографій - це спроба показати «старий корпус» не як будівлю навчального закладу, а як витвір архітектурного мистецтва, а старовинні фотографії продемонструють образ старого міста Умань.

  • Екскурсія «Всесвітньовідома «Софіївка» - шедевр садово-паркового мистецтва ХVIII – ХІХ століття»

Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України – видатне творіння садово-паркового мистецтва, поема з каменю, води, рослин, архітектурних споруд та скульптур. Парк, що розкинувся на площі близько 180 гектарів вражає відвідувачів своєю неповторною красою та загадковою романтичністю.

Парк створено власником Умані польським магнатом Станівславом Потоцьким як подарунок коханій дружині, красуні грекині Софії Вітт-Потоцькій.

  • Екскурсія «Сторінками історії колегіуму»

Історія Уманського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 - колегіум» нараховує не одне десятиліття і сягає у буремний ХІХ вік. Першим жіночим навчальним закладом Умані було приватне жіноче училище 2 розряду Розалії Львівни Семенцової, яке почало свою діяльність у грудні 1877 року. Наступна сторінка історії навчального закладу пов’язана з іменем О.Левицької. ХХ ст. вписало нові сторінки у літопис школи. У 2001 році – навчально-виховний процес організований за семестрово-цикло-блоковою системою. 2003 рік – реорганізація навчального закладу в УНВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 - колегіум».

  • Екскурсія «Пам’ятка архітектури - торгові ряди (міська ратуша)»

Будівля, яка зараз називається ратушею - є старовинною пам'яткою архітектури національного значення, яка може багато цікавого розповісти про історію Умані.

Детальніше про дату, час та місце проведення екскурсій дивіться на сайті Уманської міської ради.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати