04744.info Сайт міста Умань

top panarama
A+ A A-

Уманським підприємцям роз’яснили механізми запобігання виробничому травматизму

  • П'ятниця, 29 липня 2016, 11:00

peoizvodstveПроведення робіт у каналізаційних мережах залишається найбільш актуальним серед питань профілактики виробничого травматизму.

 

 

Тому представники КП «Уманьводоканал», ТОВ «Екоклінер» та приватних підприємців Умані взяли участь у нараді з фахівцями Управління Держпраці у Черкаській області.

 

Про це повідомляє Діловий регіон.

 

Згідно зі статисткою, за півроку в Україні вже загинуло 8 працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Особливо гострим це питання стає у період підвищення температури повітря, коли частішають нещасні випадки зі смертельним наслідком через отруєння під час проведення робіт у колодцях та замкнених просторах, повідомляють в Уманському міськвиконкомі.

 

Наявність газів у каналізаційній мережі становить велику небезпеку для персоналу, тому треба суворо дотримуватись правил безпеки при експлуатації водопровідно-каналізаційних мереж та споруд. Нормативними актами визначено, що до роботи, пов’язаної зі спуском у колодязі, допускається бригада у складі не менше трьох чоловік. Робітники повинні мати запобіжні і захисні пристосування, прилади контролю повітряного середовища, тощо. Перед спусканням працівника в колодязь необхідно обов’язково перевірити наявність у колодязі газу. Слід зауважити, що під дією високих температур у літній період можливе виділення в робочу зону вибухонебезпечних або шкідливих парів, газів та інших небезпечних речовин, що може привести до вибуху, загоряння та зашкодити здоров’ю людини.

 

Нерідкими також стали нещасні випадки, що мають місце в приватному секторі. Так, 28.06.2016 року в приватному домоволодінні у м. Черкаси під час очистки каналізаційного колодязя смертельно отруїлися три особи. До цього призвело незнання та нехтування правилами безпеки при виконанні цього виду робіт, відсутність будь-яких засобів індивідуального захисту.

 

З метою запобігання нещасним випадкам під час експлуатації об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства Управління Держпраці у Черкаській області рекомендує керівникам підприємств та приватним особам, при виконанні робіт на об’єктах каналізації, вжити заходів щодо забезпечення обов’язкової наявності засобів індивідуального захисту, рятувальних поясів та мотузок. У разі настання високих температур повітря обмежити або тимчасово заборонити проведення робіт на каналізаційних мережах. Адже, як свідчить практика, небезпеку краще попередити, ніж потім мати трагічні, а іноді незворотні наслідки неправильного проведення робіт.

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати