сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманські студенти добровільно поділилися власною кров’ю. ФОТО

  • П'ятниця, 15 квітня 2016, 12:24

donorБлизько тридцяти уманських студентів зголосилися добровільно стати донорами крові. Вчора, 14-го квітня спеціально для цієї мети на якийсь час парти рідного вузу перетворилися на ліжка, аби сміливці-волонтери змогли подарувати 300-450 грамів живильної рідини тим, хто цього гостро потребує.

 

krov3

Ідея виникла десь серед студентства, а втілити її допомогли викладачі, які добре пам’ятають «День донора» з років своєї студентської юності. Вікторія Уманчик, голова студради, каже що запрошували всіх бажаючих через соцмережі. На здачу крові, за її словами, записалося більше 70 людей, а прийшли в означений час лише близько 30-ти. Сама Вікторія також трохи нервує, адже вперше в житті здаватиме кров.

krov2

Завідуючий відділом донорських кадрів лікарні № 3 Анатолій Гейко задоволений студентською ініціативою, адже в місті вже тривалий час є дефіцит донорів.

krov4

- Кров піде тим людям, які її гостро потребують: хворим, породіллям, тощо, - коментує пан Анатолій. – Проте не всі бажаючі можуть стати донорами. Не беремо кров у тих, хто недавно перехворів, або має малу вагу, або мав оперативне втручання в організм останнім часом.

Аліна і Наталя – майбутні садоводи-екологи, але зараз дуже хвилюються, адже це чи не одне з перших «дорослих» рішень у їхньому житті. Батьків телефоном повідомили, але дозволу вже не питали.

- Ми самі так вирішили, адже ця кров може дійсно врятувати комусь життя, - розповідають дівчата.

krov1

До речі, ті, хто не встиг чи не зміг здати кров разом з іншими, але відчуває таку потребу, ще мають шанс долучитися до корисної справи. Як запевнив лікар, донори потрібні завжди! Звертатися можна до Уманської міської лікарні № 3, що знаходиться за адресою: м. Умань, пров. Аркаса, 4 (стара назва Урицького) тел.: 04744 3-37-72

Кілька цікавих фактів про донорство крові:

•        Слово «донор» походить від лат. donare — «дарувати».

•        Найвідоміший донор крові у світі здавав кров 624 рази (500 літрів).

•        Люди, які регулярно здають кров, живуть на 5 років довше.

•        В світі щороку відбувається 85 мільйонів кровоздач.

•        Кожній третій людині хоч раз у житті доводиться робити переливання крові.

•        Всесвітній день донора крові – 14 червня.

Фото - Олег Черноусько

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати