сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

"To be or not to be": як держслужбовці Черкащини реагують на примусове вивчення англійської. ВІДЕО

  • Середа, 15 липня 2015, 15:00

sluzbovtsiБез англійської – нікуди. Президент Порошенко планує оголосити 2016-й роком цієї мови. Студіюватимуть англійську, у першу чергу, держслужбовці. З новиною Ірина Куйбіда поїхала на села. І з перших уст дізналась, чи готові чиновники сідати за словники, − повідомляє ВІККА.

 

Тетяна Буряк, медсестра: "…Good morning, good morning, good morning to you".

То й усе, що медсестра геронимівського ФАПу Тетяна Григорівна пам’ятає зі шкільної "англійської" програми. На роботі послуговується виключно українською. Більшість її пацієнтів – і взагалі поки жодної не знають. На президентську ініціативу щодо вивчення іноземної жінка дивиться без остраху. Каже, як треба буде – студіюватиме.  Та чи потрібно це місцевим чиновникам, - не певна.  

Тетяна Буряк, медсестра: "Для мене це неважливо. Важливо, щоб були нормальні держслужбовці і балакали з людьми нормально українською"       

Не розділяє думку колеги стоматолог Кіра Іванівна. Лікарка пригадує:  одного разу пацієнт-турок змусив на ходу "підтягувати" англійську.  Бо не могла зрозуміти скарги.

Кіра Бербет, стоматолог: "Треба знати. 21-ше століття зараз. Як же ми можемо жити, не знаючи іноземної мови? Да, Василь Олександрович? Будемо вчить?"

Співрозмовник лікарки - тутешній сільський голова. Каже: у селі активно ремонтують садок, водогін і дороги. Тож, "мовними проблемами" ще не було часу перейматись. Втім, додає, курс Геронимівки – проєвропейський.

Василь Харченко, сільський голова: "Водяні мережі зношені. Їм 60 років в цьому році виповнюється. Практично ніхто не звертав на це увагу. Їх не відбудовували, не ремонтували. В цьому році, не дивлячись на всі кризи в державі, в світі, ми розпочинаємо заміну цих водяних мереж"

І це – лише частина планів із розбудови села. Як завершать, каже "мер", то й іноземних гостей приймати буде не соромно.

Василь Харченко, сільський голова: "Якщо ми хочемо бути членами європейської громади, то ми мусимо бути дійсно достойними її членами і володіти, наприклад, англійською, німецькою, загальноприйнятими мовами спілкування в світі"

Йдемо кабінетами сільради. Попри літо, робота тут купить. Питання "Do you speak English?" сільських службовців застає зненацька. Кажуть: у повсякденні стикаються з іноземною хіба в комп’ютерних програмах. Але, за потреби, пригадати колишні знання обіцяють.

Марина Вебер, працівник сільради: "В школі ж вчили. Дещо ж ще пам’ятаємо. Якщо треба буде, то звичайно"

Обласні владці кажуть: англійська для держслужбовців – не примха, а можливість виходити на новий рівень.

 

 

Віталій Хиля, директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики ЧОДА: "Досить таки багато існує програм, які грантові програми надання міжнародної матеріально-технічної допомоги, які йдуть безпосередньо не на бізнес, а на розвиток тих чи інших територій. І подача заявок на такі програми, вони йдуть іноземною мовою"

Чиновник і сам за фахом – перекладач з англійської. Мову, зізнається, забуває, бо подовгу не спілкується.  Тому в обладміністрації запроваджують  нову ініціативу: години спілкування іноземною.

Віталій Хиля, директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики ЧОДА : "Ми проаналізували, що в деяких департаментах по декілька осіб є які знають, володіють іноземною мовою. В свою чергу такі години спілкування дозволили б покращити свій рівень і якомога більше людей долучити до таких навчальних програм…"

"To be or not to be" англійській в українських держустановах – побачимо незабаром.  Хоч, чиновники додають: за рік опанувати іноземну не вдасться. Тож, аби відповідати сучасним вимогам, доведеться зайнятись ще й самоосвітою.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати